Уряд уже схвалив майже 1,5 тисячі грантів на новий бізнес у межах проєкту «єРобота»

Кабінет міністрів з початку липня схвалив 1492 грантів на новий бізнес у межах проєкту «єРобота». Очікується, що це дозволить створити понад 3,8 тисячі нових робочих місць.

Про це повідомило Міністерство економіки.

Загалом уряд вже погодив виділення грантів на більш як 340 мільйонів гривень. Процес відбувався у 6 хвиль.

Затвердження грантів на новий бізнесМіністерство економіки України

У межах шостої хвилі найбільше грантів виділили на бізнес у сфері гуртової та роздрібної торгівлі — схвалили 72 заявки. Ще 42 людини отримають гранти на бізнес у переробній промисловості, а 30 — у сфері тимчасового розміщення.

«Попри те, що реалізація програми "Власна справа" триває вже три місяці, попит бізнесу на неї не зменшується. Підприємці продовжують писати бізнес-плани та подавати заявки на участь у програмі», — сказала міністерка економіки Юлія Свириденко.

2 жовтня завершилася подача заявок на сьому хвилю програми, а восьма розпочнеться з 3 жовтня.

Детальніше про програму

Держава обіцяє почати видавати українцям безповоротні гранти до 250 тисяч грн на новий бізнес у межах проєкту «єРобота». За рік планують видати 20 тисяч таких грантів. Загалом на це виділять 5 млрд грн. Учасником програми може стати будь-який українець, що не працює на інших підприємствах і не веде інший бізнес.

Як розповідав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, для отримання гранту треба буде подати заявку через портал «Дія» чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план.

Протягом 10 робочих днів експерти «Ощадбанку» та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту, і якщо він відповідатиме критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на ваш окремий рахунок.

Шмигаль зазначав, що на кошти з цього рахунку можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.

«Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою "5-7-9" розміром до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу», — зауважив прем’єр-міністр.