Кабінет міністрів України під час свого виїзного засідання у Маріуполі, що відбулося 28 жовтня, ухвалив рішення про затвердження меж морського порту Маріуполя, а також включив прилеглий морський простів до Азовського судноремонтного заводу до порту.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

«Сьогодні під час засідання Уряду у м. Маріуполь ухвалено рішення про межі території морського порту Маріуполь. З 2013 року порт не має визначених меж. Рішення Уряду має наслідком правову визначеність під час здійснення господарської діяльності суб’єктів господарювання, що працюють або мають намір працювати на території порту», — повідомив Криклій.

За словами міністра, ухвалене урядом рішення має також підвищити безпеку судноплавства навколо порту Маріуполя.

За даними уряду, з 2014 року кількість суден, які заходили у Маріуполь, скоротилася вдвічі, однак попри це порт продовжує розвиватися.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року російські кораблі обстріляли та захопили два українських катери та буксир, разом з якими полонили 24 моряків.

Моряки повернулися додому лише 7 вересня 2019 року під час обміну ув’язненими з Росією.

Раніше командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі у 2013-2016 роках Філіп Брідлав в інтерв'ю hromadske повідомив, що вільний прохід суден до Азовського моря повинні забезпечувати міжнародні морські сили, бо Україна сама не впорається з цим.

Поділитись: