Усім 35 українцям, яких звільнили у межах обміну полонених 7 вересня, заборонили в'їзд на територію Росії.

Про це заявив адвокат Дмитро Дінзе, повідомляє «Громадське радіо».

За словами адвоката, цю заборону можна назвати «довічною».

«Я думаю, що заборона на в'їзд в Росію стосується всіх. Всіх внесли в базу, це робиться автоматично. На всі рахунки накладаються арешти, всіх цих людей відстежують і контролюють», — сказав він.

За словами адвоката, це робиться під гаслом «безпеки Російської Федерації».

«Комусь про це сказали, комусь ні. Але ми не дурні, ми прекрасно розуміємо, що цим людям — довічна заборона на в'їзд. Не на якісь 20 років, а довічно», — зазначив Дінзе.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 113 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: