Услід за Німеччиною. Франція заявила про занепокоєння через застосування безпілотників Bayraktar на Донбасі

У Міністерстві закордонних справ Франції заявили про занепокоєння через те, що Україна вперше застосувала безпілотники Bayraktar на Донбасі. Раніше із такою ж заявою виступили в Німеччині.

Відповідь МЗС Франції щодо застосування Україною безпілотників опублікували 28 жовтня.

У Міністерстві заявили, що такі дії суперечать умовам нового «перемир'я» на Донбасі, яке запрацювало з 27 липня 2020 року.

«Франція разом з Німеччиною продовжує свої зусилля у межах Нормандського формату з метою повного виконання Мінських домовленостей, які є єдиною затвердженою основою для довготривалого вирішення конфлікту на Донбасі. Ми закликаємо сторони до стриманості та деескалації», ㅡ йдеться у заяві.

Що казала Німеччина?

Речниця МЗС Німеччини Андреа Сассе 27 жовтня заявила про занепокоєння Берліну через збільшення інтенсивності бойових дій, а також повідомлення Генштабу ЗСУ про відповідь українських військових на обстріли.

Вона закликала до деескалації конфлікту та додала, що останніми тижнями СММ ОБСЄ документує збільшення порушень режиму тиші та застосування забороненого Мінськими угодами озброєння.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник відповів на це, що українці мають законне право на самооборону, «якщо територію вдень і вночі обстрілюють важким російським озброєнням і гинуть мирні жителі та солдати».

Що передувало?

26 жовтня бойовики обстріляли село Гранітне, яке розташоване на підконтрольній Україні частині Донецької області. Унаслідок обстрілів щонайменше шість будинків дістали пошкодження, минулося без жертв серед цивільного населення.

Після цього Збройні сили України вперше застосували турецькі ударні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 та, не перетинаючи лінії зіткнення, керованою бомбою знищили одну гармату бойовиків. Після цього обстріли українських позицій припинилися.

А втім, уже наступного дня бойовики знову обстріляли населений пункт ㅡ Трьохізбенку, що в Щастинському районі Луганської області. По селищу випустили близько 20 снарядів, пошкоджено п’ять приватних будинків.

Ситуація на Донбасі

З 27 липня 2020 року на Донбасі запрацювало нове перемир'я, однак упродовж режиму тиші внаслідок обстрілів бойовиків уже загинули щонайменше 60 українських військових. Ще понад 150 українських бійців зазнали поранень.

Лише протягом 28 жовтня поранення отримали ще двоє українських військових, а бойовики щонайменше 7 разів відкривали вогонь (зокрема із забороненого Мінськими домовленостями озброєння).

Також військові підриваються на вибухівках. За даними Міноборони, з початку війни на вибухівках підірвалися щонайменше 1 178 українських військових, із них 257 — загинули.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявляв, що поблизу держкордону України та тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму залишаються російські військові у зв'язку з бойовою підготовкою. Навіть після офіційного завершення російсько-білоруських військових навчань «Захід-2021» українське командування не фіксувало масового повернення військових РФ на місця постійної дислокації.