Успіхи ЗСУ на Харківщині та смерть Єлизавети II: головне за день 8 вересня
Українські військові з початку тижня деокупували понад 20 населених пунктів на Харківщині, зокрема місто Балаклія, а у Великій Британії померла королева Єлизавета II. Зібрали головні новини за день 8 вересня.
Смерть Єлизавети II
У шотландському замку Балморал на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета II. Про це стало відомо через кілька годин після того, як лікарі королеви після обстеження висловили стурбованість її здоров'ям.
Єлизавета II зійшла на трон у 1952 році та стала першим британським монархом, який відзначив 70 років на троні. Тепер королем стане її син — Чарльз. Його на королівському троні зватимуть Карл III.
Успіхи ЗСУ на Харківщині та інших напрямках
Генштаб ЗСУ повідомив, що Збройні сили України з початку тижня звільнили на Харківському напрямку понад 20 населених пунктів. Українські військові вклинилися в оборону окупантів на глибину до 50 кілометрів. Зокрема, українським військовим вдалося взяти під контроль місто Балаклія.
Загалом на Харківському та Південнобузькому напрямках ЗСУ деокупували понад 700 квадратних кілометрів території, кажуть у Генштабі.
На Краматорському напрямку ЗСУ покращили своє тактичне положення і просунулися вглиб до 2 кілометрів. На Слов'янському напрямку українці просунулися вглиб до 3 кілометрів та звільнили населений пункт Озерне.
Інші новини з фронту
Генштаб ЗСУ ввечері розповів, що українські військові успішно відбили атаки противника в районах населених пунктів Костянтинівка, Довгеньке, Дібрівне, Григорівка, Соледар, Первомайське, Невельське, Мар’їнка та Кам’янка.
Протягом 8 вересня авіація Сил оборони здійснила понад 12 ударів, уразивши 2 взводних опорних пункти, 6 районів зосередження живої сили та військової техніки та 2 зенітних ракетних комплекси ворога. Підрозділи протиповітряної оборони наших військ знищили два безпілотники.
Нова допомога від США
Президент США Джо Байден також затвердив новий пакет військової допомоги Україні на суму 675 мільйонів доларів. Також Державний департамент США оголосив про намір виділити ще 2,2 мільярда доларів на довгострокову підтримку безпеки України та її сусідів.
Завдяки цим оголошеним пакетам допомоги військова підтримка України з боку США з початку правління президента Джо Байдена перевищить 15 мільярдів доларів.
Візит Блінкена
Державний секретар США Ентоні Блінкен 8 вересня без анонсу прибув до Києва для обговорення військової допомоги нашій державі. У ході візиту він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським та відвідав пошкоджене внаслідок бойових дій місто Ірпінь Київської області.
Під час зустрічі з Блінкеном Зеленський подякував йому за американську допомогу Україні у боротьбі проти російської агресії. Політики також говорили про майбутні гарантії безпеки для України, ситуацію на Запорізькій АЕС, післявоєнну відбудову України, тиск на росію, реформи в Україні та відновлення експорту українського збіжжя.
Зокрема, Зеленський вкотре нагадав, що росії потрібно надати статус спонсора-тероризму. Також Зеленський вручив Блінкену орден Ярослава Мудрого ІІ ступеня.
Арешт активів ексдепутата Держдуми рф
В Україні наклали арешт на активи 169 обʼєктів нерухомості на загальну понад 10 мільярдів гривень. Кінцевим бенефіціарним власником арештованого майна є російський паперовий магнат та ексдепутат Держдуми рф. Арешт наклали у межах розслідування про ухилення від сплати податків та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.
Правоохоронці встановили, що після повномасштабного вторгнення росії на територію України підприємства продовжували проводити фінансові операції з росією через посередників із Європейського Союзу. А отримані прибутки поповнювали російський бюджет, з якого фінансується армія рф.
Обстріли українських міст
Окупаційні війська 8 вересня продовжили обстрілювати українські міста, вбиваючи цивільних жителів. Зокрема, росіяни обстріляли центр Бахмута Донецької області: один місцевий мешканець загинув, ще четверо зазнали поранень. Також окупанти вдарили по селищу Нью-Йорк, що теж на Донеччині, унаслідок чого загинула жінка.
Крім того, російські війська зранку завдали удари по двох районах Харкова. За попередніми даними, загинули двоє людей, ще п'ятеро зазнали поранень.
Інші важливі новини
- Сейм Латвії вивів Латвійську православну церкву з-під влади Московського патріархату. Відповідний закон запропонував президент Егілс Левітс: він ухвалив таке рішення через те, що Московський патріархат підтримує кремлівський режим та російське вторгнення в Україну.
- У 2023 році на кінопремію «Оскар» від України претендуватиме фільм «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач. Ця стрічка перемогла у національному відборі. Фільм зображує історію родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області.
- Київська міськрада підтримала перейменування ще близько 40 вулиць, площ та провулків, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. У столиці з'явиться вулиця імені активіста та загиблого захисника України Романа Ратушного. Серед нових назв є також вулиця Князів Острозьких — таку назву отримала вулиця Московська.
- Естонія в ніч з 18 на 19 вересня закриє свій кордон на в’їзд для росіян із шенгенськими візами. Те саме зроблять Латвія, Литва та Польща. Втім, заборона не стосується громадян росії, які їдуть відвідати рідних чи з інших гуманітарних причин.
- Поділитися: