Суд у Гонконгу задовільнив клопотання трьох демократичних активістів щодо розгляду їхньої останньої можливої оскаржити вирок.

Суд у Гонконгу задовільнив клопотання трьох демократичних активістів щодо розгляду їхньої останньої можливої оскаржити вирок.

Лідери «революції парасольок» Джошуа Вонг, Натан Ло і Алекс Чоу були ув’язнені у серпні цього року. Їх засудили на терміни у шість, сім та вісім місяців відповідно — за участь у протестах та політичну діяльність.

До 25 жовтня Вонг і Ло перебували у в’язниці — тоді їх випустили під заставу на два тижні. Протягом цього часу суд розглядав їхнє звернення щодо можливості останньої апеляції. Таку можливість, врешті-решт, надали: нові слухання відбудуться 16 січня 2018 року. До цього періоду активісти перебуватимуть на волі під заставою.

«Я знаю, що світ слідкує за нами, щоб подивитись, чи судді й правники зможуть відновити довіру до нашого судочинства. Майбутній вердикт матиме велике значення і визначить, чи наша конституція — Онсовний Закон — цінуватиме громадянські свободи більше, ніж контрольовану стабільність, проголошену урядом», — заявив журналістам Джошуа Вонг.

Джошуа Вонг і Натан Ло є засновниками демократичної політичної партії Demosisto, яка виступає за самовизначення Гонконгу і просуває ідею його незалежності від Китаю. Алекс Чоу —громадський активіст та колишній лідер об’єднання студентів Гонконгу.

Одна з цілей активістів — проведення референдуму після 2047 року, коли закінчиться дія угоди між Китаєм і Британією про передачу Гонконгу. Одним із основних її принципів стала ідея «Одна країна, дві системи», — концепція, яка дозволяє Гонконгу зберегти свою економічну та політичну систему, перебуваючи в складі соціалістичного Китаю.

У 2014-му році в Гонконгу тисячі людей — здебільшого молодь — вийшли на масові протести через те, що Китай тиснув на місцеву виборчу систему. Символом протестів стали парасольки — саме вони дали назву революції.

Раніше цього місяця у Києві під посольством Китаю вимагали звільнити Вонга, Ло, Чоу та інших політв’язнів у Гонконзі.

Місцеві активісти неодноразово наголошували — до протестів їх надихнув також приклад Революції Гідності в Україні.

Нагадаємо, у серпні 2017 у Гонконгу тисячі людей вийшли на демонстрацію на знак протесту проти тюремного вироку політичним активістам, учасникам руху Occupy Central 2014 року, які закликали до проведення прямих виборів глави адміністрації району.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: