Акція протесту проти чинної влади Алжиру, 5 квітня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

Масові протести проти влади не припинилися в Алжирі навіть після відставки президента Абделазіза Бутефліка, який очолював країну 20 років.

Тисячі протестувальників сьомий тиждень поспіль вийшли в п’ятницю на вулиці столиці Алжиру — однойменного міста.

Після відставки президента його посаду має зайняти спікер парламенту, але протестувальники вимагають, аби владні посади залишили всі, хто пов’язаний з Бутефлікою.

Як повідомляє BBC, основна рушійна сила цих акцій протесту — молодь, яка не пам’ятає інших президентів, окрім Бутефліки.

«Ми втомилися від цього режиму. Вони пограбували нас», — цитує видання одну з учасниці протестів.

82-річний Бутефліка оголосив про відставку 2 квітня.

10 лютого Абделазіз Бутефліка оголосив про намір брати участь у президентських виборах, які заплановані на 18 квітня 2019 року. Він очолює країну з 1999-го року. У 2013 році він переніс інсульт і з того часу вкрай рідко з’являвся на публіці й жодного разу не виголошував тривалих урочистих промов.

1 березня тисячі людей вийшли на протести у столиці Алжиру у зв’язку з оголошенням Бутефліки про намір вп’яте балотуватися на посаду президента.

Згодом через масові протести Бутефліка відмовився від участі в майбутніх виборах президента та призначив перехідний уряд після кількох тижнів протестів.

Поділитись: