Виконувач обов’язків президента Алжиру Абделькадер Бенсалем у неділю повідомив, що президентські вибори в країні відбудуться 12 грудня.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Це стало наслідком наполягання на якнайшвидшому проведенні голосування з боку начальника генерального штабу алжирської армії Ахмеда Гаеда Салаха. Президентські вибори в Алжирі мали відбутися 4 липня, але були скасовані через буцімто відмову у реєстрації двох кандидатів», — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Конституційна рада Алжиру скасувала президентські вибори, які мали відбутися 4 липня.

Нагадаємо, у квітні Абделькадер Бенсалех змінив на посту президента Абдельазіз Бутефліка, який після 20-річного одноосібного правління оголосив про свою відставку. Він очолював країну з 1999-го року. У 2013 році він переніс інсульт і відтоді вкрай рідко з’являвся на публіці й жодного разу не виголошував тривалих урочистих промов. Бенсалех мав виконувати обов’язки глави держави протягом 90 днів та підготувати проведення виборів 4 липня. Дія його мандату завершується 9 липня, однак тепер через скасування виборів перехідний період в Алжирі може тривати довше.

На тлі політичної кризи в Алжирі не припиняться багатотисячні акції протесту проти політиків, які залишилися при владі з часів Бутефліки (він обіймав посаду протягом 20 років), а також проти самого Бенсалеха. Протестувальники зокрема вимагають відставки прем’єр-міністра Нуреддіна Бедуї, якого призначив на цю посаду Бутефліка у березні 2019 року. 

Масові акції протесту почалися в Алжирі на початку березня, коли президент Бутерфліка заявив, що балотуватиметься на п’ятий президентський термін. Після цього тисячі людей вийшли на протести у столиці Алжиру. і під тиском демонстрантів він відмовився від участі в майбутніх виборах президента та подав у відставку. Однак, після цього протести в Алжирі не припинились.

Поділитись: