Рада штату Каліфорнія з питань повітряних ресурсів (CARB) заборонила продаж автівок зі шкідливими викидами, починаючи з 2045 року. CARB стверджує, що це перше рішення такого роду у світі.

Так штат намагається заохотити автовиробників відмовлятися від дизельних двигунів і двигунів внутрішнього згоряння, які шкодять довкіллю, повідомляє The Verge.

Для того, щоб у Каліфорнії до 2045 року налагодився продаж автівок на «чистому» паливі, на рівні штату до цього вже ухвалили низку заходів. Так, у 2018 році влада штату зобов’язала екскурсійні бюро з 2029 року купувати автобуси лише з електродвигунами.

А до 2035 року щонайменше половина транспортних засобів, які продаються в Каліфорнії, не повинні забруднювати атмосферу викидами.

Наразі, відповідно до підрахунків Ради з повітряних ресурсів Каліфорнії, автівки на дизелі чи бензині становлять 7% усіх транспортних засобів штату, але на них водночас припадає 70% забруднень повітря смогом.

Відомство також повідомило, що наразі веде перемовини із сімома іншими штатами й столицею США Вашингтоном для ухвалення схожого правила і на їхній території.

Поділитись: