Керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник повідомила, що в анексованому Криму 88 осіб позбавлені волі за політичними мотивами.

Про це вона розповіла «Громадському радіо».

«Людей, які позбавлені волі за політичне переслідування, вже 88. Вони перебувають або в СІЗО, або в колоніях Криму, або вже в СІЗО Росії. Як, наприклад, нещодавно в Саратов доставили Костянтина Давиденка», — розповіла правозахисниця.

Вона уточнила, що справа з Давиденком досить важлива, оскільки він не є кримчанином.

«Він приїхав до свого родича у Крим. Був затриманий, звинувачений у шпигунстві, йому дали понад 7 років, а далі вивезли в Саратов у колонію суворого режиму, де він відбуватиме незаконне покарання», — додала Скрипник.

За її словами, вивезення ув'язнених з Криму на територію Росії «дуже ускладнює роботу адвокатів і правозахисників щодо їхнього захисту».

Нагадаємо, 6 червня 2019-го так званий «верховний суд» анексованого Криму засудив Костянтина Давиденка до 10,5 року позбавлення волі, визнавши його винним у шпигунстві на користь Служби безпеки України.

ФСБ Росії в окупованому Криму стверджувала, що Давиденко був завербований Службою безпеки України та збирав на окупованому півострові інформацію про «новітню військову техніку та електроніку. Силовики стверджують, що це могло створювати загрозу безпеці РФ».

15 жовтня Верховний суд Росії скоротив термін утримання в колонії суворого режиму українцю Костянтину Давиденку, якого звинуватили у шпигунстві на користь України, з 10,5 до 7 років.

Поділитись: