Упродовж 2018 року в анексованому Криму за політичними мотивами позбавили волі 37 людей. Про це в ефірі програми «Громадське.Крим» заявила керівниця «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник.

«Якщо говорити про репресії, то 37 осіб у цьому році були позбавлені свободи в рамках політично мотивованих справ. З них 13 — це цивільні особи. Серед них є цивільні активісти. Наприклад, Сервер Мустафаєв, Енвер Бекіров, Євген Каракашев. А ще 24 людини — це наші українські моряки, які є військовополоненими», — зазначила правозахисниця.

За її словами, щонайменше шестеро людей були арештовані за адміністративними справами.

«Найбільш відома з цих справ — позбавлення волі захисника багатьох політв’язнів, кримськотатарского адвоката Еміля Курбедінова. Це якраз приклад того, що тиск на адвокатів у Криму триває», — сказала вона.

Скрипник додала, що, за її даними, у 2018 році в Криму відкрили 44 нові кримінальні справи за політичними мотивами.

Нагааємо, Еміля арештували 7 грудня за статтею пропаганди або публічої демонстрації атрибутики або символіки екстремістських організацій. Йдеться пост у Facebook із зображенням форуму Хізб ут-Тахрір 2013 року в Сімферополі (Хізб ут-Тахрір є забороненою в анексованому Криму).

Це другий арешт за цей пост: Кубедінов уже відбув адміністративний арешт упродовж 10 днів у січні 2017.

За словами колег адвоката, скаргу на нього написав колишній житель Криму, який переїхав у Дамаск.

Раніше Курбедінов заявив, що причиною свого переслідування вважає те, що він захищає командира катера «Нікополь» Богдана Небилицю. Таку ж думку висловив адвокат українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, Микола Полозов та зазначив, що затримання Курбедінова — «Це ніби такий дзвінок всім адвокатам з боку російської влади, що будуть тиснути».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кримський адвокат Курбедінов — «захисник на лінії вогню»

Поділитись: