Життя

Суд анексованого Криму на 5 днів арештував адвоката Курбедінова за пост у Facebook 2013 року

Громадське
Життя/Суд анексованого Криму на 5 днів арештував адвоката Курбедінова за пост у Facebook 2013 року
Зберегти
Вигляд
Так званий Київський районний суд Сімферополя арештував адвоката Еміля Курбедінова на 5 днів.

Еміля арештували за статтею пропаганди або публічої демонстрації атрибутики або символіки екстремістських організацій.

Йдеться пост у Facebook із зображенням форуму Хізб ут-Тахрір 2013 року в Сімферополі (Хізб ут-Тахрір є забороненою в анексованому Криму).

Це другий арешт за цей пост: Кубедінов уже відбув адміністративний арешт упродовж 10 днів у січні 2017.

За словами колег адвоката, скаргу на нього написав колишній житель Криму, який переїхав у Дамаск, передає «Крым.Реалии»

На засіданні 6 грудня так званий суд допитав двох свідків у справі адвоката Еміля Курбедінова та особу, яка складала адміністративний протокол.

Раніше Курбедінов заявив, що причиною свого переслідування вважає те, що він захищає командира катера «Нікополь» Богдана Небилицю. Таку ж думку висловив адвокат українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, Микола Полозов та зазначив, що затримання Курбедінова — «Це ніби такий дзвінок всім адвокатам з боку російської влади, що будуть тиснути».

6 грудня під будівлею Київського районного суду Сімферополя в анексованому Криму влаштували флешмоб на підтримку адвоката кримських татар Еміля Курбедінова.

Зранку 6 грудня в анексованому Криму затримали адвоката Еміля Курбедінова, який зокрема захищав права кримських татар і бере участь у захисті українських моряків, утримуваних Росією.

Це вже не перший випадок, коли Курбедінова затримали співробітники так званого «Центру протидії екстремізму». На початку 2017 року під час обшуків у кримського татарина «Е-шники» затримали Курбедінова та адвоката Семедляєва. У Курбедінова обшукали офіс та квартиру, вилучили техніку. Після — його засудили на 10 діб адміністративного арешту нібито за «екстремістські» дописи у мережі «ВКонтакте» за 2013 рік про конференцію «Хізб ут-Тахрір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кримський адвокат Курбедінов — «захисник на лінії вогню»

Пов`язані новини