Володимира Балуха окупаційний суд у Криму вирішив відправити на 3 роки і 7 місяців у колонію-поселення

3 роки і 7 місяців у колонії-поселенні та штраф 10 тисяч рублів — таке рішення ухвалила «суддя Роздольненьского районного суду Криму» Олена Тедеєва у справі проти кримчанина, українського активіста Володимира Балуха, фактично поновивши йому попередній вирок, скасований «Верховним судом Криму».

Кримського фермера, мешканця села Серебрянка Роздольненського району Володимира Балуха російські силовики в окупованому Криму звинувачують у зберіганні набоїв та вибухівки. Сам він неодноразово наполягав, що боєприпаси йому підкинули на горище будинку самі силовики. Таку прискіпливу увагу російських силовиків до Балуха правозахисники і сам він пояснюють принциповою проукраїнською позицією кримчанина: він від початку анексії півострова Росією тримав над своїм будинком український прапор, відмовився отримувати російські документи та повісив на свій будинок табличку «вулиця Героїв Небесної сотні».

Перед початком судового засідання Володимир Балух сказав тим, хто прийшов його підтримати: «Не на смерть же йдемо. Я гадаю, що найближчим часом все це вирішиться. Я от тільки Україні хочу побажати — не здаватись. І народу України — вести свою боротьбу за те, за що стільки життів покладено, причому кращих людей цієї країні у більшості. Якщо те, що зі мною відбувається, це жертва… то я не вважаю, що це якась така… все буде добре, ми переможемо. Все буде Майдан!»

Балуха приїхали підтримати активісти Кримського культурного центру, священик УПЦ КП, члени Меджлісу та Курултаю.

Після оголошення вироку його одразу взяли під варту.

Нагадаємо, це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом. У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

На початку жовтня суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. 1 грудня суд відправив активіста Балуха із СІЗО під домашній арешт. У середині грудня 2017 Балуху відмовили в медичному обстежені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Поділитись: