УКРАЇНА

В анексованому Криму значно зменшилася кількість рослин — дослідження

13 липня, 2018 16:54
УКРАЇНА/В анексованому Криму значно зменшилася кількість рослин — дослідження
Зберегти
Вигляд
В анексованому Криму зафіксували значне зменшення рослинності через недбале ставлення підконтрольної Кремлю окупаційної влади.

В анексованому Криму зафіксували значне зменшення рослинності через недбале ставлення підконтрольної Кремлю окупаційної влади.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій.

Дослідження флори робили дистанційним зондуванням землі. Згідно з ним фахівці виявили, що протягом двох років індекс рослинності в анексованому Криму знизився до найнижчої позначки в 0,3.


Дані кількості рослин на території Криму в 2016 році Фото: Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

У червні 2018 року в порівнянні з 2016 роком індекс рослинності на півострові знизився на 23%.

У Міністерстві попередили, що недбале ставлення до унікального природного середовища півострова може призвести до масового вимирання рослинного і тваринного світу, ерозії ґрунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи у Криму.


Кількість рослин станом на червень 2018 року Фото: Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

 NDVI  (Normalized Difference Vegetation Index) – нормалізований відносний індекс рослинності – показник кількості активної біомаси, що отримується за даними дистанційного зондування землі. NDVI розраховується на основі знімків, які мають спектральні канали у червоному (0,55-0,75 мкм) і інфрачервоному діапазоні (0,75-1,0 мкм).

Раніше Міністерство з питань тимчасово окупованих територій повідомило, що в анексованому Криму знизився рівень освітленості на  26%.

Наприкінці березня 2018-го в ЮНЕСКО оприлюднили доповідь про  погіршення ситуації на території тимчасово окупованого Росією Криму.

Екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова повідомила, що Ханський палац може не потрапити до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО через його руйнацію з боку окупаційної влади Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пограбована спадщина: Як Росія знищує історію Криму.

Пов`язані новини