Керівництво водоканалу в анексованому Сімферополі оголосило про запровадження нових обмежень на подачу води — тепер жителі зможуть нею користуватися лише 4 години на добу.

Про це повідомляє так зване підприємство «Вода Криму».

Нові обмеження запроваджують «у зв'язку з критичними рівнями водосховищ», працюватимуть вони «до реалізацій заходів щодо стабілізації водопостачання». Про які саме заходи йдеться — не уточнюють. Новий графік почнуть тестувати з 17 листопада.

Так, з вівторка по четвер воду жителі Сімферополя зможуть побачити у кранах з 06-00 до 08-00 та з 18-00 до 20-00. По п’ятницях, суботах і неділях — з 18-00 до 22-00.

«Графік подачі води в понеділок визначиться упродовж тижня в процесі тестування», — йдеться у повідомленні.

Що в Криму з водою?

Її там катастрофічно не вистачає. Після анексії Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим каналом забезпечували до 85% потреб Криму в прісній воді.

Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. Відтак із 7 вересня частині населення почали подавати воду суворо за годинами.

Окупаційна влада Криму вже заявляла, що треба порушити справи проти тих, хто перекрив канал, однак в Офісі президента України послалися на положення міжнародного права, за якими саме держава-окупант відповідає за все, що відбувається на окупованій території.

Поділитись: