Вчені NASA помітили величезний льодовик на заході Антарктиди, розміром зі штат Флорида, який тане швидше, ніж будь-коли до цього. Щороку він втрачає близько 800 метрів льоду.

Про це повідомляє Science Alert.

Група дослідників з Університету Лідса виявила, що крижаний покрив Антарктиди місцями став тоншим на 122 метра..

Втрачаючи 800 метрів льоду щороку, льодовик Туейтса відповідає за 4% від глобального підвищення рівня моря. Раніше вважалося, що у 1980-х Антарктида втрачала 40 млрд тонн льоду щорічно, а за останні 10 років це число зросло до 252 млрд тонн щороку.

Згідно з нещодавніми дослідженнями, за останні шість років рівень танення п’яти великих льодовиків в Антарктиді збільшився вдвічі.

«Після досягнення певної точки, льодовик Туейтса може втратити весь лід за 150 років. Це збільшить глобальний рівень моря на 50 сантиметрів», — повідомляє автор дослідження з NASA Хелен Серуоссі.

Вчені вважають, що льодовик представляє величезний ризик для незворотних кліматичних змін на Землі, і якщо він перейде певну точку — нічого не зможе зупинити рівень його танення, навіть зниження зростання температури на планеті.

Нагадаємо, разом з крижаним покривом Гренландії, льодовики Антарктиди становлять близько 99% прісної води на Землі, яка зберігається в льодах, розміром до трьох кілометрів. Але через парниковий ефект вода в світовому океані нагрівається, змушуючи льодовики танути набагато швидше.

Згідно зі звітом американського урядового космічного агентства NASA та Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), 2018 рік став четвертим найтеплішим роком за всю історію метеорологічних спостережень.

/Андрій Андрійченко

Поділитись: