Компанія Ілона Маска SpaceX випустила бета-версію додатку супутникового інтернету Starlink. Місячна підписка на додаток коштуватиме 99 доларів, а пакет підключення ㅡ 499 доларів.

Про це повідомляє CNBC.

Поки що додаток доступний лише у США для користувачів Apple, але невдовзі з'явиться на платформі Google Play. 

Перші запрошення на підписки компанія розіслала електронною поштою. У листі під назвою «Краще бета, ніж нічого» користувачам пояснили, що поки інтернет може працювати з перебоями, тож не варто завищувати сподівання.

Користувачі Starlink отримають маршрутизатор та антену прийому. Швидкість такого інтернет-з'єднання коливатиметься від 50 Мбіт/с до 150 Мбіт/с, а приблизна затримка сигналу від 20 мс до 40 мс.

Однак, зі збільшенням кількості супутників на орбіті, робота Starlink має помітно поліпшуватися. Компанія очікує, що вже влітку 2021 року затримка зв'язку буде на рівні 16 мс.

Як пише Business Insider, компанія SpaceX погодилась з 2021 року безкоштовно надати доступ до супутникового інтернету Starlink 45 малозабезпеченим сім'ям у сільському окрузі в штаті Техас. Це стало першою угодою для SpaceX про надання супутникового інтернету на півдні США.

Нагадаємо, у серпні в мережі з’явились перші результати тестів супутникового інтернету Starlink. У SpaceX обіцяли, що після повного запуску мережі швидкість інтернету досягатиме до 1 гігабайта на секунду із затримкою 25-35 мс. Експерти оцінювали, що супутниковий інтернет від Ілона Маска коштуватиме близько 100 доларів на місяць. Багато коментаторів зазначили, що зараз вони платять 150 доларів за тариф зі швидкістю 10 Мбіт/с (віддача — 1 Мбіт/с), тому вони з нетерпінням очікують на запуск Starlink.

Що таке Starlink?

Низка світових інноваційних гігантів (Samsung, Amazon, Boeing тощо) розглядають можливість глобального покриття планети супутниковим інтернетом. Однак поки найбільшого прогресу досягнув саме проєкт Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска.

Компанія виводить на земну орбіту мінісупутники, які у підсумку повинні покрити інтернетом усю територію планети. Загалом SpaceX планує вивести на орбіту 12 тисяч таких мінісупутників.

Почати надавати послуги з доступу до інтернету SpaceX планує у 2020 році у США та Канаді, а у 2021-му — в решті світу. Витрати на проєкт компанія оцінює в 10 мільярдів доларів.

Поділитись: