Влада австралійського міста Мельбурн повідомила про «небезпечне» зростання опору карантину, введеному через спалах коронавірусу. Йдеться, зокрема, про насильницький опір правоохоронцям із боку так званих «суверенних громадян», які заперечують існування уряду і влади.

Про це повідомляє BBC.

Перевірка поліцейських показала, що 800 із 3000 випадково обраних жителів міста, в яких виявили COVID-19, не дотримуються умов самоізоляції. Більшість із тих, хто порушує карантин, — це організатори й учасники нічних вечірок.

За словами керівника поліції штату Вікторія (Мельбурн є його адміністративним центром) Шейна Паттона, на одну з поліцейських напала жінка, бо ту зупинили перед входом у торговий центр через відсутність маски на обличчі.

«Під час сутички ця 38-річна жінка кілька разів ударила голову поліцейської об бетонну частину дороги», — додав Паттон. За його словами, в Мельбурні набуває все більшої популярності антиурядовий рух «суверенних громадян», які ігнорують усі запроваджені владою карантинні обмеження.

Чому в Мельбурні запровадили карантин?

На початку епідемії Австралія доволі успішно боролася з епідемією коронавірусу. Вона запровадила жорсткий карантин, який почали послаблювати лише з травня, коли кількість випадків коронавірусу стала низькою.

Утім, починаючи із червня, спалах COVID-19 виявили у штаті Вікторія. В Австралії за весь час зафіксували понад 18,3 тисяч хворих коронавірусною хворобою — і понад половина з них виникла за останній місяць і припадає на Вікторію, передусім — адміністративний центр штату, Мельбурн.

Як зазначає BBC, спалахи COVID-19 пов’язували з тими місцями, де не вдалося або не було можливим запровадити дистанційну роботу — соціальні заклади, м’ясокомбінати, школи. А більшість хворих коронавірусною хворобою — ті, хто не працював із дому.

Через спалах COVID-19 влада Мельбурна вирішила із початку серпня запровадити комендантську годину з 20:00 до 05:00. У місті закрили школи, крамниці та заводи, що не виробляють життєво важливих товарів, збільшили штрафи за порушення правил карантину, а також обмежили вихід із дому.

Усі порушують карантин у Мельбурні?

За словами місцевої влади, більшість мельбурнців карантину дотримуються. Йдеться про «постійну меншість», яка свідомо відмовляється виконувати розпорядження влади. За словами місцевих правоохоронців, почастішали випадки, коли люди хотіли обманом виїхати за межі штату (умовами карантину це не дозволяється).

«За минулий тиждень нам принаймні чотири рази довелося виламувати вікна автівок і витягувати звідти людей, аби отримати від них подробиці (необхідності виїзду за межі штату — ред.)», — заявив Паттон.

Поділитись: