В Австралії рідкісні птахи через самотність «забувають свої пісні». Рятувати ситуацію взялися вчені

Регент-медоїд
Регент-медоїдВікіпедія

В Австралії рідкісний вид співочих птахів — регенти—медоїди (Regent Honeyeater) — почав забувати, як він повинен співати. Тварини часто не можуть поспілкуватися зі своїми родичами, тому переймають спів інших видів.

Це виявили вчені Австралійського національного університету в Канберрі, передає BBC.

Нині регенти-медоїди перебувають під загрозою зникнення, у світі залишилося лише 300 особин цього виду.

«У них немає можливості поспілкуватися з іншими медоїдами й дізнатися, як вони повинні звучати», — пояснює доктор Росс Крейтс, співавтор дослідження.

Він розповідає, що спершу вчені планували просто знайти цих птахів у дикій природі, оскільки вони дуже рідкісні, а територія, яку можуть заселяти, дорівнює площі приблизно десяти Великих Британій.

Під час пошуків Крейтс почав помічати птахів, які «співали дивні пісні» інших видів. Науковець пояснює, що співочі птахи вчать свої пісні так само, як люди вчаться говорити.

«Коли молоді птахи покидають гніздо і йдуть у великий світ, їм необхідно спілкуватися з іншими дорослішими самцями, щоб вони могли слухати, як вони співають, і повторювати цю пісню з плином часу», — каже доктор.

Регенти-медоїди, які втратили приблизно 90% свого ареалу існування, нині мають таку невелику й розпорошену популяцію, що молоді самці просто не можуть знайти інших самців і почути їхні пісні. Тому вони розучують пісні інших видів.

Учені наголошують, якщо самці співатимуть не ту пісню, самки можуть з ними не спарюватися, що ставить під ще більшу загрозу цей вид.

Дослідження показало, що оригінальна пісня практично зникла у 12% птахів.

Науковці вчать птахів співати

З надією зберегти оригінальну пісню регентів-медоїдів учені почали використовувати записи диких птахів, щоб навчити співати представників цього виду, які живуть у неволі. Створили відповідний проєкт, який відпускає в дику природу дорослих особин раз на кілька років для збільшення популяції.