В Австралії 28-річну жінку засудили до 6 місяців ув'язнення через порушення правил обсервації після повернення зі штату Вікторія, який постраждав від коронавірусу.

Про це повідомляє BBC.

28-річна Вандер Санден місяць провела у штаті Вікторія, їй дозволили повернутися додому в місто Перт (Західна Австралія), але за умови — власним коштом пройти обсервацію у готелі упродовж 14 днів.

Натомість вона вирішила таємно приїхати у штат на вантажівці. Вона поїхала до будинку свого партнера, де її затримали. У Західній Австралії порушника карантину максимально загрожу 12 місяців позбавлення волі або 50 тисяч доларів штрафу.

Адвокат Санден сказав, що вона провела карантин у будинку свого хлопця і ні з ким не контактувала. Але суддя назвав її вчинок «дуже серйозним правопорушенням», яке могли призвести до спалаху вірусу, і засудив до 6 місяців ув'язнення.

Що з карантином в Австралії?

На початку епідемії Австралія доволі успішно боролася з епідемією коронавірусу. Вона запровадила жорсткий карантин, який почали послаблювати лише з травня, коли кількість випадків коронавірусу стала низькою.

Утім, починаючи із червня, спалах COVID-19 виявили у штаті Вікторія. В Австралії за весь час зафіксували понад 25 тисяч хворих коронавірусною хворобою, більшість із них (18 тисяч) припадає на Вікторію, передусім — адміністративний центр штату, Мельбурн.

Тож штати посилили обмеження через спалах. До штату Західна Австралія дозволяється заїжджати після отримання дозволу (який отримала Вандер Санден).

Південна Австралія приймає відвідувачів після карантину, виняток для мешканців Квінсленду, Західної Австралії, Тасмані — їм не потрібно проходити карантин. Мешканцям із Вікторії взагалі заборонено приїжджати. У Новому Південному Уельсі жителі з Вікторії повинні пройти 14 днів карантину в готелі.

Коли закінчиться пандемія?

За обережними прогнозами ВООЗ — «менш ніж за два роки». Боротьбу з COVID-19 ускладнює глобалізація, тісні контакти між людьми. Але в організації переконують, що нові технології допоможуть завершити пандемію швидше, ніж пандемію «іспанки» (тривала з лютого 1918-го по квітень 1920-го).

Останніми тижнями в Україні фіксують не менш ніж тисячу нових випадків. А 21 серпня зафіксували добовий рекорд за кількістю хворих — 2 328. Тож про спад епідемії поки не йдеться.

Поки у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: