В Австрії 7 січня на вірність присягнув новий уряд консерваторів та зелених. Очолив його колишній прем’єр-міністр та лідер «Народної партії» Себастіан Курц.

Про це пише DW.

В країні вперше 9 з 17 урядових відомств очолять жінки. Окрім цього екологічна партія «Зелених» отримає владу.

Також новий уряд є першим, який скептично налаштовний до міграційної політики.

Канцлер Себастіан Курц заявив, що коаліція працюватиме разом для того, аби «захистити кордони та навколишнє середовище».

33-річний Курц повернув собі крісло канцлера Австрії після семи місяців відставки. 

Нагадаємо, 17 травня німецькі видання Süddeutsche Zeitung та Der Spiegel майже синхронно опублікували відеозапис, на якому Гайнц-Крістіан Штрахе і його помічник та однопартієць Йоханн Гуденус обговорюють урядові контракти з жінкою, що називає себе «інвесторкою та племінницею одного російського олігарха».

Найімовірніше, зустріч відбулася на віллі на іспанському острові Ібіца у червні 2017-го. Тривала вона сім годин. Розмова сталася за кілька місяців до парламентських виборів в Австрії: на них Партія свободи здобула третє місце.

Після публікації відео віцеканцлер Австрії, глава ультраправої «Австрійської Партії свободи» Штрахе подав у відставку. А канцлер Себастьян Курц оголосив про розпад правлячої коаліції, до якої входила Партія свободи, та дострокові парламентські вибори

У вересні «Австрійська народна партія» (АНП) колишнього канцлера країни Себастьяна Курца перемогла на позачергових парламентських виборах.

Згодом стало відомом, що вона домовилась сформувати коаліцію з партією «Зелених».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile