УКРАЇНА

В держбюджеті не виділено коштів на реалізацію плану заходів ромської стратегії — Філіпішина

11 червня, 2018 21:56
УКРАЇНА/В держбюджеті не виділено коштів на реалізацію плану заходів ромської стратегії — Філіпішина
Зберегти
Вигляд
В державному бюджеті немає коштів на реалізацію плану заходів стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини.

В державному бюджеті немає коштів на реалізацію плану заходів стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила Уповноважена з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина.

«Урядовий план заходів не містить жодної копійчини з державного бюджету спрямованого на реалізацію цієї стратегії, тому знаєте проводити інформаційну кампанії спрямовані на підвищення рівня толерантності», — заявила Філіпішина.

Також Уповноважена зазначила, що успіх цієї стратегії буде оцінюватись саме по інформаційному блоку. 

«Через ту кількість проявів нетерпимості до ромської національної меншини, яка відбулася впродовж з 2013 по 2018 рік ми почали дійсно про ромів багато говорити. Це підвищення інформаційного поля. По різному можна ставитись, але суспільство почало говорити про ромську проблематику», — зазначила вона. 

Нагадаємо, 22 квітня 2018-го члени праворадикальної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В С14 заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня. 

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням»  розгін табору ромів у Києві. Тоді ж у Нацполіції заявили, що створять групу реагування на прояви нетерпимості.

Посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

23 травня близько 15 чоловіків напали на табір ромів під Тернополем. Напередодні, 10 травня, у Львівській області неподалік селища Рудне невідомі спалили ромський табір. Унаслідок нападу знищено майно ромів, а самі мешканці табору вимушені були залишити своє поселення.

7 червня представники «Національних дружин» заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку.

На відео видно, як представники «Національних дружин» громлять намети та грубо спілкуються з представницею нацменшини, яка назвалася Марією та повідомила, що проживала у таборі з родиною.

 

Пов`язані новини