У Долині Смерті у США зафіксували найвищу температуру на Землі

Найвищу температуру на Землі 16 серпня зафіксували в національному парку Долина Смерті в Каліфорнії, США. Там вона могла досягти 54,4 градуса Цельсія. Ці дані наразі перевіряє Національна метеорологічна служба Сполучених штатів.

Як пише ВВС, рекорд фіксують на тлі аномальної спеки на західному узбережжі США, де цього тижня очікують подальшого підвищення температури. Через спеку у суботу, 15 серпня, ламалася навіть сонячна електростанція. Це на 2 дні залишило Каліфорнію без світла.

Які були попередні рекорди

Їх також фіксували у Долині Смерті у 2013 році і це — 54 градуси Цельсія.

Ще вищі значення (56,6 градуса) фіксували у 1913 році також у Долині Смерті, але у правдивості цих даних сучасні вчені сумніваються. Відповідно до аналізу, який у 2016 році провів історик погоди Крістофер Берт, це була помилка.

Ще одна рекордна температура для планети (55 градуси) була зафіксована в Тунісі у 1931 році, але Берт каже, що цей показник, як і інші, зафіксовані в Африці в колоніальну епоху, мають «серйозні проблеми з правдивістю».

Які наслідки може мати така рекордна спека

Центр з контролю і профілактики захворювань США звітує, що через спеку в середньому загинуло більше людей, ніж через будь-яке інше екстремальне погодне явище в країні.

Хвилі спеки провокують в людей судоми, зневоднення і навіть потенційно смертельні теплові удари. Також спека може загострити перебіг хвороб, які вже є в людини, кажуть у ВООЗ.

Спека може завдати шкоди також інфраструктурі: викликати збої в роботі сонячних електростанцій через їхнє перенавантаження, заважати польотам літаків, плавити дороги та перегрівати салони автомобілів.

Хвилі тепла також можуть серйозно впливати на сільське господарство: вбивати рослини і сприяти розповсюдженню хвороб, які їх вражають.

Чому на планеті фіксують такі рекордні температури

Це пояснюють глобальним потеплінням, темпи якого щороку прискорюються у всьому світі. Так, у липні 2020 року Всесвітня метеорологічна організація ООН спрогнозувала, що впродовж найближчих п'яти років у світі потепліє на 1,5°C у порівнянні з доіндустріальним рівнем температури.