Світ

В Еквадорі підтвердили надання статусу біженця засновнику WikiLeaks Ассанжу

6 жовтня, 2018 08:57
Світ/В Еквадорі підтвердили надання статусу біженця засновнику WikiLeaks Ассанжу
Зберегти
Вигляд
Засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу надали статус біженця в Еквадорі.

Засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу надали статус біженця в Еквадорі.

Цю інформацію підтвердив міністр закордонних справ Еквадору Хосе Валенсія, передає El Universo.

Валенсія пояснив, що в Ассанжа подвійне громадянство, одне з них — австралійське. Саме як громадянин Австралії він і попросив притулок.

«Його статус людини, яка просить про притулок, продовжує діяти», — заявив міністр.

Також він зазначив, що подальшу долю засновника WikiLeaks повинні вирішити представники керівництва Великої Британії, Еквадору та його адвокати.

Водночас міністр не прокоментував інформацію про те, що Ассанжу можуть запропонувати посаду радника в посольстві Еквадору в РФ або Британії.

Наприкінці вересня засновник WikiLeaks залишив посаду головного редактора ресурсу, оскільки він не може отримати доступ до Інтернету.

У Wikileaks повідомили, що Ассанж призначив головним редактором ісландського журналіста-розслідувача Крістіна Храфнсона.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Ассанж, який переховується у посольстві Еквадору в Лондоні, може скоро його покинути через проблеми зі здоров'ям.

27 липня президент Еквадору заявив, що ніколи не підтримував діяльність засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, який переховується у посольстві Еквадору в Лондоні.

Нагадаємо, Ассанж живе у посольстві Еквадора в Лондоні з 2012 року. Згідно з домовленістю між ним та владою Еквадору, йому заборонили надсилати будь-які повідомлення, які можуть завадити відносинам Південної Америки з іншими країнами.

Ассанжьне може вийти за його територію, оскільки його негайно заарештує поліція за відмову з'явитися в суді в 2012 році. Видачі Ассанжа домагається також Вашингтон, де проти нього порушено справу про розголошення секретних даних держдепартаменту.

У січні 2018-го він отримав громадянство Еквадору.

Влада Еквадору надала притулок засновнику WikiLeaks, коли той намагався уникнути екстрадиції до Швеції через розслідування звинувачень у згвалтуваннях та сексуальних домаганнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор ЦРУ назвав Wikileaks «недержавною ворожою розвідувальної службою».

21 квітня 2017-го року повідомлялося, що влада США планує офіційно висунути звинувачення засновникові організації WikiLeaks Джуліану Ассанжу і домогтися отримання ордера на його арешт.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп звернувся до генпрокурора США Джеффа Сешнса із закликом закрити розслідування ймовірного втручання Росії в американські вибори 2016 року.

Водночас глава Нацрозвідки США звинуватив РФ у спробі втрутитись у майбутні вибори.

Нагадаємо, Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12-ти співробітникам російського Головного слідчого управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США у 2016 році. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Розвідників звинуватили у зламі сервісів комітету Демократичного партії, а також і президентської кампанії Хілларі Клінтона.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Пов`язані новини