Світ

В Естонії ліквідують банк, що належить українцям

27 березня, 2018 16:52
Світ/В Естонії ліквідують банк, що належить українцям
Зберегти
Вигляд
В Естонії ліквідують Versobank, що належить українським бізнесменам Вадиму Єрмолаєву та Станіславу Віленському.

В Естонії ліквідують Versobank, що належить українським бізнесменам Вадиму Єрмолаєву та Станіславу Віленському.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Причиною закриття стало постійне порушення фінансовою установою правил щодо боротьби з відмиванням коштів.

«Анулювання ліцензії Versobank передували проведені Фінансової інспекцією з 2015 року чотири перевірки в банку і складання приписів для усунення недоліків. Закриття Versobank — це меседж, що відмиванню грошей не місце в естонських банках», — додав віце-президент центрального банку Естонії Мадіс Мюллер.

За словами Мюллера, Versobank є одним з найменших в країні, тому його закриття ніяк не відобразиться на банківській системі Естонії.

Як зазначається, у Versobank обслуговувались переважно іноземці. Так, з 5,6 тисяч клієнтів банку, лише 2 тисячі — громадяни Естонії.

Рада гарантійного фонду Естонії вже оголосила про виплати вкладникам банку депозитів до 100 тисяч євро. Водночас, банківські вклади, що перевищують цю суму будуть відшкодовуватись у судовому порядку.

Versobank заснували в 1999 році, контрольним пакетом його акцій володів кіпрський офшор Cyprus Popular Bank Public Co Ltd (колишня назва Marfin Popular Bank Ltd).

У 2012 році 85% акцій Versobank AS купила українська компанія «Укрсільхозпром», що входить в холдинг «Алеф» Єрмолаєва та його молодшого партнера Віленського. За даними українського Forbes, статки дніпропетровського бізнесмена Вадима Єрмолаєва у 2013-му становили 185 мільйонів доларів, у 2018-му — 68 мільйонів доларів. Його компанія «Алеф», заснована ще у 1995-му, займалася сільськогосподарською промисловістю, виготовленням алкоголю, пральних порошків. Згодом Єрмолаєв створив «АктаБанк», а виручені від продажу банку гроші вклав в комерційну нерухомість. Серед його найбільших об'єктів — ТРЦ «Мост сіті-центр», «Новий центр», «Босфор», Cascade plaza у Дніпрі. 

Раніше повідомлялось, що в Україні продали майно ліквідованих банків на суму понад 7 мільярдів гривень. Найбільше продали активів банку «Форум» та «Дельтабанку».

Під час свого останнього виступу екс-очільниця НБУ Валерія Гонтарева назвала власників ліквідованих банків, які заборгували регулятору найбільше.

Згідно з рішенням Верховного суду, НБУ незаконно вивів з ринку банк «Хрещатик».

Пов`язані новини