Верховний суд Індії скасував дію закону 158-річної давнини, який передбачав кримінальне покарання для чоловіка, який мав зв’язок з заміжньою жінкою

Верховний суд Індії скасував дію закону 158-річної давнини, який передбачав кримінальне покарання для чоловіка, який мав зв’язок з заміжньою жінкою.

Про це повідомляє BBC.

Позивач Джозеф Шайн, бізнесмен індійського походження, що проживає в Італії, вимагав скасування закону, аргументуючи це тим, що він «закон свавільний і дискримінує права жінок і чоловіків».

Закон не передбачав покарання для жінки, а лише для чоловіка, якого визнали «звабником». Крім того, закон не давав жінці права скаржитися на невірного чоловіка.

Для чоловіків закон передбачав до 5 років позбавлення волі і штраф.

«Заміжні жінки не мають бути винятком в розумінні подружньої зради. Їх статус нічим не відрізняється від статусу чоловіків», — йдеться в позові Шайна.

Він також наголошує, що закон «непрямо принижує жінок, допускаючи помилкове припущення, що жінки є власністю чоловіків».

Не існує статистики засуджень за цим законом, але адвокат позивача Калісварам Радж стверджує, що цим законом зловживали чоловіки під час розгляду інших подружніх справ, таких як розлучення чи виплату аліментів.

«Подібні звинувачення неможливо довести, але вони використовувались для плямування репутації колишніх партерів», — підкреслив він.

Всі п’ять суддів Верховного суду Індії, які розглядали позов, погодилися, що цей закон «архаїчний, свавільний і антиконституційний».

Консервативний уряд Індії виступив проти позову, наполягаючи, що подружня зрада має лишитись кримінальним правопорушенням.

«Відміна закону про зраду зашкодить священному статусу шлюбу», — заявив представник уряду в суді, назвавши скасування закону «легалізацією зради».

BBC нагадує, що подружня зрада все ще заборонена законом в понад 60 країнах, наприклад в 21 штаті США, в країнах де діють закони шаріату, такі як Саудівська Аравія, Іран, Афганістан, Пакистан, Бангладеш і Сомалі. Також подібні заборони є в Тайвані і в Індонезії.

Нагадаємо, 6 вересня Верховний суд Індії відмінив ще один давній закон, який криміналізував гомосексуальні відносини. Відповідно до цього закону, за сексуальний зв'язок між партнерами однієї статі можна було отримати до 10 років тюремного ув'язнення.

Індійський уряд запровадив кримінальну відповідальність за застосування мусульманського «миттєвого» розлучення, в межах якого чоловік може розірвати шлюб без будь-яких формальних процедур.

Також нагадаємо, що опубліковане 12 вересня в журналі The Lancet Public Health дослідження показало, що 37% самогубств серед жінок та 24% серед чоловіків в світі скоюють в Індії. Серед причин таких високих показників заявили ранні та примусові шлюби, раннє материнство, низький соціальний статус, побутове насилля та економічну залежність.

/Лев Коротаєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile