Канадські дослідники оцінили кількість мікропластику, яку з’їдає, випиває і вдихає середньостатистичний житель США.

Про це повідомляє журнал Environmental Science and Technology.

Вчені провели метадослідження з використанням 26 наукових публікацій. При розрахунку споживання дослідники розділили американців на чотири категорії — дорослі чоловіки й жінки (старше 18 років), хлопчики та дівчатка. Виявилося, що середньостатистичний американець з їжею, водою і повітрям отримує 312 частинок мікропластику в день або 121,7 тисячі частинок у рік, а середньостатистична американка — 258 тисячі частинок у день та 98,3 у рік. Для хлопчиків і дівчаток ці цифри були очікувано нижчими: 223 і 203 частки в день і 81,3 і 74 тисячі частинок в рік відповідно. 

При цьому люди щорічно з’їдали і випивали приблизно половину цієї кількості, інша половина припала на забруднення повітря. Велика частина забруднень являла собою волокна й отримані при деградації фрагменти. На них припадало майже 100 відсотків забруднень повітря, цукру і меду.

Автори відзначають, що, ймовірно, їхні дані занижені, оскільки вони розраховували споживання тільки для декількох груп продуктів, для яких відомий рівень забруднення.

До розрахунку автори включили забруднення водопровідної та бутильованої води, пива, кухонної солі, цукру, меду, морепродуктів, а також повітря. Для інших категорій продуктів, наприклад м’яса, овочів, фруктів і продуктів зі злаків оцінки рівня забруднень пластиком поки немає. Також вчені оцінили види мікропластику, що потрапляє в організм — волокна, мікрогранули, частинки плівки.

Мікропластик — це крихітні частинки пластику (точніше полімеру, основи пластикової маси), які є найбільшим забруднювачем довкілля. Ці частинки мають розмір від 5 мм до 100 нм. Для людини мікропластик небезпечний тим, що постійно потрапляє до організму. 

Нагадаємо, з 2021 року в Євросоюзі заборонять кілька видів одноразового пластику, в тому числі посуд і прилади.

Поділитись: