В індійському штаті Гуджарат студентки одного з коледжів поскаржилися, що їх змусили зняти та показати білизну вчителькам, аби довести, що в них немає менструації.

Про це повідомляє BBC.

Йдеться про коледж для дівчат Шрі Сахаджананд (SSGI) у місті Бхудж, яким керує секта Swaminarayan — консервативна індуїстська релігійна група.

Причиною інциденту стали правила коледжу, за якими жінкам, коли у них місячні, заборонено входити до храму та на кухню і не можна доторкатися до інших учнів. Під час обіду їм доводиться сидіти якомога далі від інших, вони повинні самі прибирати свій посуд, а в класі сидять на останніх рядах.

Одна зі студенток розповіла виданню, що у навчальному закладі є реєстр, куди записують імена дівчат з менструацією. Це допомагає керівництву контролювати виконання правил.

Однак в останні два місяці жодна дівчина не записала свого імені в реєстр, у зв’язку з чим директору розповіли, що студентки з місячними заходять на кухню, підходять до храму та спілкуються з іншими мешканцями гуртожитку.

Після цього 68 дівчат забрали із занять і відвели до туалету, де кожну попросили зняти білизну для огляду.

Батько однієї з учениць розповів, що коли він приїхав до коледжу, його донька та ще декілька студенток підійшли до нього і почали плакати, переповідаючи цю історію. Чоловік наголосив, що дівчата просто шоковані, бо це стало для них психологічними тортурами.

Згодом група студенток навіть влаштувала акцію протесту. Опікун коледжу Правін Піндорія, зі свого боку, заявив, що інцидент був «невдалим» й розпорядився розслідувати та покарати винних у такій «перевірці».

Водночас Даршана Долакіа, віце-канцлерка університету, з яким афілійований коледж, вважає винними студенток, бо ті порушили правила. За її словами, низка учениць визнали це й вибачились.

Самі студентки розповіли BBC, що на них тиснуть, аби вони не говорили про цей інцидент.

Крім цього, державна жіноча комісія в Гуджараті доручила розслідувати цю «ганебну практику» й попросила студентів «виступити й говорити без остраху». А поліція розпочала власне розслідування.

Дискримінація жінок у період менструації широко розповсюджена в Індії, бо велика кількість людей вважає їх «нечистими» у цей період. Жінок часто не допускають до соціальних чи релігійних подій, відмовляють у доступі до храмів та святинь і тримають на кухні.

Нагадаємо, у листопаді стало відомо, що японський торговий центр зобов’язав працівниць носити бейджі під час місячних.

А у Великій Британії у школах і коледжах почали роздавати тампони, прокладки та менструальні чаші.

Поділитись: