Іракські сили безпеки застрелили 16 протестуючих в місті Насірія після підпалу демонстрантами іранського консульства.

Про це з посиланням на медичні джерела повідомляє Reuters.

У ніч на 28 листопада протестувальники спалили консульство Ірану в іракському місті Наджафі. Демонстранти кричали гасло «Іран, геть з Іраку». Сталось це на релігійному підґрунті.

Командувач воєнізованих формувань пообіцяв застосувати силу, щоб зупинити будь-який напад на мусульманських релігійних авторитетів шиїтів. Влада також ввела комендантську годину в Місті Наджафі. Уряд створив військово-цивільні «кризові осередки», щоб зупинити заворушення. 

Зазначимо, це вже другий напад на іранське консульство в Іраку за цей місяць. Три тижні тому іракські демонстранти увірвались до дипустанови Ірану у священному для шиїтів місті Карбала.

Також 27 листопада у столиці країни Багдаді люди намагались прорватися в урядовий квартал, поліцейські відкрили по них вогонь.

Нагадаємо, протести в Іраку спалахнули 25 жовтня як реакція на жорстоке придушення владою низки інших, не пов’язаних між собою спонтанних акцій протесту по всій країні впродовж попереднього місяця. За той час у протестах проти корупції, безробіття чи відсутності елементарних державних і громадських послуг були вбиті щонайменше 340 людей.

Іракські військові визнали, що застосували проти демонстрантів «надмірну силу», і заявили, що «почали притягати до відповідальності командирів, які здійснили ці неправильні дії».

4 листопада в Іраку силовики почали стріляти бойовими патронами по протестувальниках, унаслідок чого загинули щонайменше 5 людей.

5 листопада іракські сили безпеки за добу застрелили щонайменше 13 протестувальників.

Автор: Борис Ткачук
Поділитись: