Президент України Володимир Зеленський заявив, що вже вдалося ідентифікувати кількох українців, які загинули в авіакатастрофі в Ірані.

Оновлено: Заступник генерального прокурора Віктор Трепак 15 січня на засіданні парламентського Комітету з питань національної безпеки уточнив, що наразі вдалося ідентифікувати тіла 4 українців, які загинули в авіакатастрофі в Ірані. 

Про це глава держави заявив під час зустрічі з родичами українців, які загинули внаслідок катастрофи літака компанії «Міжнародні авіалінії України» в Ірані, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський нагадав, що в Ірані зараз перебувають 10 українських фахівців, які працюють над ідентифікацією та поверненням тіл загиблих в Україну.

За його словами, він поставив завдання повернути тіла загиблих в Україну якнайшвидше.

«Ми сподіваємося, що це має відбутися саме 19 січня. Можливо, буде плюс-мінус два дні. Але ми поставили таке завдання і перед нашими, і перед іранськими фахівцями», — наголосив президент.

Зеленський також повідомив, що цього тижня кожна родина загиблих українців отримає компенсацію від держави у розмірі 200 тисяч грн. Крім того, Україна вимагатиме від Ірану виплат додаткових компенсацій.

Також президент пообіцяв надати необхідну допомогу, пов’язану з похованням загиблих.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
  • 10 січня президент України Володимир Зеленський зазначив, що не виключає версію збиття літака ракетою, однак додав, що на сьогодні вона є непідтвердженою.
  • 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile