В Ірані стратили ще двох учасників антиурядових протестів
В Ірані стратили ще двох учасників антиурядових протестів, засуджених нібито за вбивство члена воєнізованого формування.
Про це повідомляє судова інформаційна агенція Mizan.
За даними слідства, Мохаммад Махді Карамі та Сеєд Мохаммад Хоссейні під час акції протесту 3 листопада нібито заважали проїзду в місті Кередж, грабували, руйнували громадське та приватне майно, а також нападали на правоохоронців. Зокрема, чоловіків звинуватили у вбивстві члена народної міліції «Басідж» Сейєда Рухолли Аджаміана.
Обвинувачені перед камерами визнали свою причетність до злочину. Карамі розповів, що під час демонстрації він побачив члена «Басідж», який лежав на землі, а двоє чи троє людей били його по голові камінням та палицями. Коли правоохоронець почав втікати, його переслідувало близько 30-40 людей, які кидали в нього каміння та били його палицями. Карамі визнав, що вдарив Аджаміана камінням по голові, коли той втікав, і ще тричі — коли той упав.
Водночас Хоссейні зізнався, що добив члена «Басідж» 3-4 ударами у живіт ножем.
Mizan опублікувала відео нібито з місця подій. На ньому видно, як чоловіка в камуфляжних штанах тягають по землі та б’ють по голові.
Суд визнав чоловіків винними в убивстві, відхилив апеляції та виконав смертний вирок.
Нагадаємо, 8 грудня в Ірані повісили першого учасника протестів, звинуваченого в нападі на члена воєнізованого формування.
Як повідомляє Associated Press із посиланням на іранських активістів, в Ірані до смертної кари засудили щонайменше 16 учасників протестів. Смертні вироки в Ірані зазвичай виконуються через повішення.
За даними правозахисників в Ірані під час протестів загинули щонайменше 517 протестувальників. Понад 19 200 людей заарештували. Водночас влада Ірану не надала офіційної кількості убитих або затриманих.
Чому іранці протестують?
Поштовхом для протестів стала смерть 22-річної іранської курдки Махси Амінів Тегерані після її арешту «поліцією моралі» за неправильне носіння хіджабу.
Поліція повідомила, що в Аміні стався серцевий напад після того, як її доставили у відділок для «виховання». Родичі іранки заперечують, що вона страждала через будь-яке захворювання серця.
Відразу після цього у столиці, а пізніше й в інших містах Ірану, спалахнули протести. У мережі поширювалися відео, на яких протестувальники кричали «Смерть диктатору» — ішлося про верховного лідера Ірану Алі Хаменеї.
Відповідно до іранського шаріату (ісламського закону), запровадженого після революції 1979 року, жінки зобов’язані покривати волосся та носити довгий вільний одяг, щоби приховати своє тіло. Порушникам загрожує публічна догана, штраф або арешт.
- Поділитися: