В Ірані стратили вісьмох членів радикального ісламістського угруповання «Ісламська держава», яких засудили за напад на парламент та мавзолей Хомейні в Тегерані в 2017 році.

В Ірані стратили вісьмох членів радикального ісламістського угруповання «Ісламська держава», яких засудили за напад на парламент та мавзолей Хомейні в Тегерані в 2017 році.

Про це повідомляє Associated Press.

Смертний вирок обвинуваченим у теракті винесли у травні 2018 року.

У Міністерстві юстиції Ірану заявили, що не хотіли оголошувати раніше необхідного про смертний вирок з міркувань безпеки.

Associated Press зазначає, що смертні вироки для Ірану є звичною практикою найсуворішого покарання, однак такі масові страти є рідкими. У 2016 році правозахисники критикували владу країни за страту 20 сунітських бойовиків. У 2017 році в Ірані стратили сімох чоловіків, звинувачених у зґвалтуванні.

7 червня 2017 року в Ірані стався подвійний теракт — у парламенті та мавзолеї Хомейні. Тоді загинули щонайменше 18 людей та ще 50 дістали поранення.

Терористи пройшли до будівлі парламенту в жіночому одязі. Частину нападників вбили. На парламент напали щонайменше 4 людини з автоматами. У одного з нападників була вибухівка, але його затримали. Іранський телеканал Press TV повідомив, що один з учасників нападу на мавзолей загинув, прийнявши ціаністий калій.

Цей теракт називали найкривавішим за останні десятиліття в Тегерані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Теракти в Тегерані: Чому Іран потрапив під приціл ІДІЛ

Поділитись: