В Ірані суд виніс перший смертний вирок учаснику протестів, які тривають у країні

Суд в Ірані ухвалив перший відомий смертний вирок учаснику протестів, які не вщухають у країні. Ще п'ятеро протестувальників засуджені до тюремних термінів.

Про це пишуть The Wall Street Journal та Voice of America.

Так, вебсайт Mizan, який пов'язаний із новинами про судову систему Ірану, заявив, що смертний вирок був винесений протестувальнику за звинуваченням у підпалі урядової будівлі.

Терміни ув'язнення для інших п'ятьох іранців варіюються від 5 до 10 років. Цих людей звинувачують у порушеннях національної безпеки та громадського порядку.

Портал Mizan повідомив, що такі вироки ухвалили окремі відділення Ісламського революційного суду, але не уточнив інформацію про протестувальників, які перебувають під судом. Зазначимо, цей суд був створений після Ісламської революції й відомий тим, що виносив суворі покарання тим, хто виступає проти правителів Ірану.

Чому іранці протестують?

Протести в Ірані не вщухають від 16 вересня внаслідок того, як іранка Махса Аміні впала в кому і померла після її арешту «поліцією моралі» за неправильне носіння хіджабу.

Поліція повідомила, що в Аміні стався серцевий напад після того, як її доставили у відділок для «виховання». Родичі іранки заперечують, що вона страждала через будь-яке захворювання серця.

Це викликало протести іранців у соцмережах та на вулицях 16 вересня. У мережі поширювалися відео, на яких протестувальники кричали «Смерть диктатору» — ішлося про верховного лідера Ірану Алі Хаменеї. Іранки почали публікувати відео, на яких зрізають волосся та палять хіджаби.

Іранська влада почала обмежувати доступ до інтернету в країні. Активісти кажуть, що влада вдалася до такого кроку, щоби світ не побачив насилля у країні під час протестів.

Відповідно до іранського закону шаріату (ісламського закону), запровадженого після революції 1979 року, жінки зобов’язані покривати волосся та носити довгий, вільний одяг, щоби приховати своє тіло. Порушникам загрожує публічна догана, штраф або арешт. В Ірані все ще намагаються забезпечити дотримання цього закону.

Також люди вийшли підтримати іранських протестувальників і в інших країнах: акції відбулися у ГреціїТуреччиніІспанії, Канаді, Лівані, Німеччині, США, Італії та інших країнах.