Противники заборони месенджера Telegram в Ірані запустили нову акцію —«протест на банкнотах». Сотні людей пишуть слогани на купюрах та оприлюднюють фото у Twitter.

Противники заборони месенджера Telegram в Ірані запустили нову акцію —«протест на банкнотах». Сотні людей пишуть слогани на купюрах та оприлюднюють фото у Twitter.

Про це повідомляє ВВС.

«Банкноти — це наш єдиний нецензурований месенджер», — заявив один з учасників акції.

Користувачі соцмереж оприлюднили близько 8 тисяч дописів у Twitter з хештегом #Onehundredthousand_talking_banknotes (Сто тисяч банкнот, що говорять).

Протестувальники також заявили, що «наш ворог тут поруч, хоча вони казали, що це Америка». Більшість дописів оприлюднюють анонімно, таким чином влада країни не може їх ідентифікувати.

В Ірані вже офіційно заблокований Twitter. Проте, як зазначає ВВС, президент країни та інші вископосадовці мають у соцмережі активні акаунти. Доступ до Twitter громадяни Ірану отримують завдяки використанню проксі-серверів.

Telegram в Ірані використовують близько 40 мільйонів людей — половина населення країни.

Влада Ірану має намір заблокувати у країні месенджер Telegram, який відіграв важливу роль для стягнення великої кількості людей на масові протести узимку 2017-2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Новорічні протести в Ірані: що відбувається в країні

28 грудня 2017 року на вулиці вийшли незадоволені підвищенням цін на продукти жителі Мешхеда – другого за величиною міста Ірану. Однак після агресивних дій поліції та новин про перших загиблих, на вулицях почали лунати політичні гасла.

30 грудня протести поширилися на інші міста й докотились до столиці — Тегерана. Мітингарі руйнували державні будівлі й підпалювали автівки, у відповідь поліція застосовувала сльозогінний газ і водомети. Внаслідок сутичок станом на 2 січня життя втратили 22 людини, серед них 11-річна дитина. Також  загинули троє поліцейських.

Лише в Тегерані за три дні затримали понад 450 осіб, яким загрожує смертна кара за «антирелігійні гасла та дії, що підривають національну безпеку». 

6 січня стало відомо, що в Ірані під час протестів затримали щонайменше 90 студентів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Події в Ірані нагадують останні роки Радянського Союзу, — воєнний кореспондент.

 

Поділитись: