В Ірані журналіста засудили до смертної кари Рухоллаху Заму.

Про це повідомляє VOA з посиланням на речника судової влади країни Голамхосейна Есмаїлі.

«Іранського журналіста, чия робота надихнула до проведення економічних протестів у країні у 2017 році, засудили до смертної кари», — йдеться у повідомленні.

Рухоллах Зам — редактор порталу AmadNews і власник популярного каналу Telegram, який публікував компрометуючі матеріали про іранських чиновників та повідомляв час зібрань у ході економічних протестів в Ірані у 2017 році.

Саме ці протести стали найбільшим викликом для іранської влади з 2009 року.

Зазначається, що Зам жив і працював в екзилі у Парижі, перед тим як його заманили повернутися до Ірану в жовтні 2019 року, де його й арештували. Пізніше журналіст з’являвся на телебаченні й вибачався за свої дії.

Зам ще може оскаржити вирок у Верховному суді країни.

Нагадаємо, 28 грудня 2017 року на вулиці вийшли незадоволені підвищенням цін на продукти жителі Мешхеда — другого за величиною міста країни. Однак після агресивних дій поліції та новин про перших загиблих, на вулицях почали лунати політичні гасла.

30 грудня протести поширилися на інші міста й докотились до столиці — Тегерана. Мітингарі руйнують державні будівлі й підпалюють автівки, у відповідь поліція застосовує сльозогінний газ і водомети. Внаслідок сутичок станом на 2 січня життя втратили 22 людини, серед них 11-річна дитина. Також загинули троє поліцейських.

Лише в Тегерані за три дні затримали понад 450 осіб, яким загрожує смертна кара за «антирелігійні гасла та дії, що підривають національну безпеку».

6 січня 2018 року стало відомо, що в Ірані під час протестів затримали щонайменше 90 студентів.

Поділитись: