Революційна гвардія Ірану затримала близько 100 лідерів протестів, що розпочалися після того, як уряд країни вдвічі підвищив ціни на бензин і ввів квоти на роздрібний продаж палива.

Про це передає Reuters.

«Близько 100 лідерів та основних учасників нещодавніх безладів впізнали та затримали в різних частинах країни», — сказав речник судової влади Ірану Голамхоссейн Есмаїлі.

Також в Ірані заявили, що затримали близько 1000 інших протестувальників. За словами Есмаїлі, більшість затриманих лише брали участь у протестах, але не були залучені в підпалах.

Правоохоронна організація Amnesty International заявила, що за час протестів у країні вбили близько 100 демонстрантів. Служба безпеки Ірану не підтвердили цю цифру.

Акції протесту почалися 15 листопада у декількох іранських містах після того, як уряд країни вдвічі підвищив ціни на бензин і ввів квоти на роздрібний продаж палива. Вранці 16 листопада протестувальники намагалися атакувати нафтобазу в місті Сірджан на півдні країни. Щонайменше один з демонстрантів загинув.

Протестувальники вимагали піти у відставку топ-чиновників країни.

21 листопада повідомлялось, що майже 80 мільйонів жителів Ірану четвертий день не мають доступу до інтернету. Це викликало занепокоєння у міжнародному середовищі. Як передає Reuters, того ж дня інтернет відновили в провінції Хормозган.

Поділитись: