В Івано-Франківську центральна лікарня припинила приймати хворих з COVID-19 через великі затрати кисню
В Івано—Франківську Центральна міська клінічна лікарня (ЦМКЛ) тимчасово припинить приймати пацієнтів з коронавірусом через велике навантаження на обладнання, що подає кисень хворим.
Про це під час оперативної наради Івано-Франківської міської ради 24 листопада повідомила начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко.
Вона повідомила, що госпіталізацію хворих будуть продовжувати у міській лікарні №1 та у лікарнях, які є навколо Івано-Франківська.
«Є велика кількість пацієнтів у ЦМКЛ, які перебувають на кисні. Це 28 пацієнтів у трьох реанімаціях і 60 пацієнтів, які є на кисневих концентраторах та на різних кисневих точках. Затрати кисню дуже великі, й для того, щоб обладнання справно працювало і не виникло надзвичайних ситуацій, є погодження про тимчасове призупинення госпіталізації пацієнтів», ㅡ сказала Бойко.
Вона заявила, що у ЦМКЛ та міській лікарні №1, які приймають пацієнтів з коронавірусним захворюванням, заповненість ліжок вже досягла 73% і 84% відповідно.
Під час свого виступу Бойко просила містян із розумінням поставитись до ситуації, адже лікарні потрібен «передих».
Водночас, за даними міністерства охорони здоров'я, всього в Івано-Франківську для пацієнтів з COVID-19 розгорнули 2 872 ліжка. Станом на 24 листопада по місту заповненні 43,5% ліжок для пацієнтів із підтвердженим зараженням та 53,5% ліжок для пацієнтів з підозрою на інфікування.
Яка в Україні ситуація з коронавірусом?
Кількість хворих із COVID-19 в Україні продовжує зростати. За весь час пандемії в Україні захворіли 647 976 людей. З них 299 358 людей одужали, а 11 263 пацієнти померли від ускладнень.
Останніми тижнями в нас щодоби фіксують від 10 до понад 14 тисяч інфікованих. Так, за минулу добу, 23 листопада, коронавірусне захворювання підтвердили ще у 12 287 людей.
У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації згідно з чотирма рівнями небезпеки. Наразі Україна перейшла на другий рівень, який, зокрема, передбачає скасування планових операцій. Детальніше про чотири рівні тут.
Згідно з цим алгоритмом, за умови щоденного приросту нових хворих в 11-15 тисяч і заповненості ліжок не менше як 85% Україна перейде до жорсткого карантину. Про локдаун після 15 тисяч випадків говорив і Зеленський. Проте в міністерстві згодом передумали й заявили, що повний локдаун буде в разі виявлення понад 30 тисяч інфікованих за добу.
Поки в Україні діє загальнодержавний карантин з обмеженнями «помаранчевої» зони, а також «карантин вихідного дня». Він уже діяв 14 і 15 листопада та 21-22 листопада.
На час «карантину вихідного дня» дозволили працювати лише продуктовим магазинам, автозаправкам, аптекам, фінансовим установам і транспорту. Він також діятиме 28 і 29 листопада. Детальніше про зміни читайте тут.
- Поділитися: