У Міноборони Ізраїлю заявили, що їхня авіація завдала удару по Сирії у відповідь на обстріли з її сторони.

Відповідну заяву опублікували у Twitter.

Зазначається, що удар завдали по військових цілях на півдні Сирії, що належать Збройним силам.

«Ми вважаємо сирійський режим відповідальним (за обстріли — ред.) і реагуватимемо на будь-які порушення суверенітету Ізраїлю», — йдеться у заяві.

Наразі офіційні сирійські ресурси про обстріли не повідомляли.

Водночас, як пише Times of Israel із посиланням на арабські ЗМІ, Ізраїль обстріляв сирійські зенітні батареї на території Голанських висот. 

Зазначимо, цього тижня ситуація на кордонах Ізраїля з Сирією загострилась. Це сталося після обстрілу 20 липня району південного Дамаска. Сирія звинуватила у цьому Ізраїль, а ізраїльська сторона утрималася від коментарів. 

Голанські висоти — спірна територія, яку своєю вважають і Сирія, і Ізраїль. До 1967 року вони входили до складу сирійської провінції Кунейтра, але ізраїльська армія захопила більшу частину цієї території під час Шестиденної війни в червні 1967 року. З того часу сирійські та ізраїльські сили розділяє демілітаризована лінія.

В 1981 році Кнесет (парламент) Ізраїлю ухвалив закон «Про Голанські висоти», який проголошує суверенітет країни над ними. Проте міжнародна спільнота не визнала цей документ, зокрема Рада Безпеки ООН визнала закон недійсним та таким, що не має міжнародної юридичної сили.

В ЄС повідомили, що не визнають Голанські висоти територією Ізраїлю, попри рішення США. Україна також заявила, що Голанські висоти є окупованою Ізраїлем територією.

Поділитись: