Європейський союз не маю наміру змінювати свою позицію щодо питання приналежності Голанських висот і не вважає їх частиною території Ізраїлю, попри таке рішення президента США Дональда Трампа.

«Позиція ЄС не змінилася. Євросоюз відповідно до міжнародного права не визнає суверенітет Ізраїлю над територіями, зайнятими Ізраїлем з червня 1967 року, включаючи Голанські висоти, і не вважає їх частиною ізраїльської території», — цитує слова представника ЄС агентство Reuters.

Напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що США готові визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами. В МЗС Сирії заявили, що такі заяви загрожують миру та стабільності в регіоні.

Голанські висоти — спірна територія, яку своєю вважають Сирія та Ізраїль. До 1967 року вони входили до складу сирійської провінції Кунейтра, але ізраїльська армія захопила більшу частину цієї території під час Шестиденної війни в червні 1967 року. З тих пір сирійські та ізраїльські сили розділяє демілітаризована лінія.

В 1981 році Кнесет (парламент) Ізраїлю ухвалив закон «Про Голанські висоти», який проголошує суверенітет країни над ними. Проте міжнародна спільнота не визнала цей документ, зокрема Рада Безпеки ООН визнала закон недійсним та таким, що не має міжнародної юридичної сили.

Нагадаємо, в грудні 2017 року Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини. 14 травня 2018-го в Єрусалимі відкрили посольство США.

Таке рішення Трампа призвело до масових заворушень серед палестинців та викликало критику з боку світової спільноти. 

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

21 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Столиця Єрусалим: тріумф Ізраїлю, лють Палестини

Поділитись: