Україна в питанні Голанських висот керується статутом ООН та рішеннями Ради Безпеки ООН, останнє з яких визначає цю територію окупованою Ізраїлем.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ.

«Питання Голанських висот неодноразово розглядалися РБ ООН, яка ухвалила відповідні рішення, зокрема резолюції № 242 від 1967 р., № 465 від 1980 р., № 497 від 1981 р», — заявили у відомстві.

Зазначимо, що резолюція №497 визначає статус Голанських висот як сирійської території, окупованої Ізраїлем. 

«Наша держава продовжує послідовно виступати за досягнення всеосяжного мирного врегулювання на Близькому Сході та врахування легітимних безпекових інтересів Ізраїлю», — йдеться у повідомленні МЗС.

Також відомство висловило занепокоєння обстрілами території Ізраїлю.

«Спрямовані проти Ізраїлю акти терору з боку руху ХАМАС, насамперед, ракетні обстріли ізраїльської території, які несуть смертельну небезпеку життю цивільного населення, вважаємо абсолютно неприйнятними. Закликаємо як Ізраїль, так і Палестину до максимальної стриманості з метою уникнення масштабного збройного конфлікту», — наголосили в міністерстві.

25 березня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Голанські висоти територією Ізраїлю, підписавши відповідну декларацію.

Голанські висоти — спірна територія, яку своєю вважають Сирія та Ізраїль. До 1967 року вони входили до складу сирійської провінції Кунейтра, але ізраїльська армія захопила більшу частину цієї території під час Шестиденної війни в червні 1967 року. З тих пір сирійські та ізраїльські сили розділяє демілітаризована лінія.

В 1981 році Кнесет (парламент) Ізраїлю ухвалив закон «Про Голанські висоти», який проголошує суверенітет країни над ними. Проте міжнародна спільнота не визнала цей документ, зокрема Рада Безпеки ООН визнала закон недійсним та таким, що не має міжнародної юридичної сили.

21 березня Трамп заявив, що настав час для США визнати Голанські висоти територією Ізраїлю.

В ЄС повідомили, що не визнають Голанські висоти територією Ізраїлю, попри рішення США.

Поділитись: