Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, в якому зобов'язав Україну виплатити майже 25 тисяч євро двом українцям, які раніше були ув'язнені.

Про це повідомляє Укрінформ.

У справі «Смілянська проти України» ЄСПЛ визнав порушення Європейської конвенції з прав людини щодо умов тримання у СІЗО, достатності підстав тримання під вартою та ненадання необхідного медичного забезпечення.

У лютому 2011 року проти Вікторії Смілянської порушили кримінальне провадження за підозрою у нелегальному придбанні, зберіганні та поширенні наркотиків. Від січня до листопада 2011 року вона перебувала у Харківському СІЗО.

ЄСПЛ постановив, що Україна мусить виплатити позивачці 10 тисяч євро за нематеріальні збитки.

У справі «Мельник проти України» Європейський суд визнав неналежне поводження з особою у відділку міліції та неефективного розслідування в Україні цього факту. Також суд визнав порушенням прав погані умови тримання позивача у колоніях, а також примус його до зізнання у злочині.

Миколу Мельника засудили за участь у пограбуванні, що сталося у Києві у січні 2007 року. У червні 2018 року він звільнився з місць позбавлення волі після відбуття покарання.

Суд зобов'язав Україну виплатити 12 тисяч євро за нематеріальні збитки, 2760 євро судових витрат та 30 євро компенсації за поштові відправлення.

Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити по 5 тисяч євро п'ятьом люстрованим чиновникам.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile