Компанія «СКМ» Ріната Ахметова не підтверджує інформацію, поширену українськими медіа про те, що там виплатили 700 мільйонів доларів компанії Raga Establishment Limited для врегулювання судових спорів щодо продажу «Укртелекому».

Про це повідомили у прес-службі компаній у коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Інформація про суттєві умови мирової угоди, за рішенням сторін, не підлягає розголошенню, тому опублікована у ЗМІ інформація про виплату ніби то 700 мільйонів доларів не ґрунтується на фактах», — повідомили в «СКМ».

Напередодні про виплату компенсації повідомило видання «Економічна правда», посилаючись на власні джерела. Зокрема, зазначається, що суму мирового врегулювання спору компанія «СКМ» виплатила компанії Дмитра Фірташа ще наприкінці 2019 року.

Інформація про мирову угоду, в межах якої нібито сплатили компенсацію, з’явилася 1 жовтня 2019 року.

За часів президентства Януковича, у 2011 році, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів — компанії «ЕСУ», якою володіла австрійська компанія EPIC.

«СКМ» Ріната Ахметова придбала «ЕСУ» через два роки після тендера.

Зазначається, що Компанія Фірташа перепродала «Укртелеком» Ахметову за 860 мільйонів доларів. Згодом між олігархами почалися суди щодо суми угоди з перепродажу, а також через те, що нові власники «Укртелекому» порушили вимогу приватизаційного договору, за яким потрібно було інвестувати у розвиток інфраструктури компанії. Через це держава хотіла скасувати приватизацію та повернути «Укртелеком» собі.

Крім цього, у 2015 році «Укртелеком» взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощадбанку та Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії «ЕСУ» (дочка СКМ) на суму 2 млрд грн.

Але телеком-оператору так і не вдалося продати свій мобільний актив — «Трімоб», тому у компанії не було грошей на покриття облігацій. Терміни виплати боргу закінчилися ще в середині березня 2017 року.

Нагадаємо, що у лютому 2019 року Ощадбанк подав проти «Укртелекому» позов до Господарського суду на 1,1 мільярда гривень у справі про облігації «ЕСУ».

25 липня 2019 року Ощадбанк повідомив, що виграв справу проти «Укртелекому» у Верховному суді на 1,5 мільярда гривень.

Поділитись: