Життя

В Комунарі людей годує два рази на тиждень місцева церква, є смерті від виснаження – Менендес

Життя/В Комунарі людей годує два рази на тиждень місцева церква, є смерті від виснаження – Менендес
Зберегти
Вигляд

В невеликих містах Донецької області гуманітарна ситуація набагато гірша, ніж в Донецьку. Про це в ефірі Громадського сказав волонтер групи «Відповідальні громадяни» Енріке Менендес.

«Міжнародний комітет Червоного хреста дуже суттєво допомагає Донецьку і має там офіс. Але їх першочергової допомоги потребує більше не сам Донецьк (де представлені й інші донори, наприклад фонд Ріната Ахметова, допомога якого дуже суттєва), а інші міста, куди благодійні організації потрапити не можуть. Там гуманітарна ситуація є більш складною, ніж у Донецьку. Це Сніжне, Торез, Шахтарськ, маленькі міста Амвросієвського району тощо», - розповів Менендес.

Наприклад, в Комунарі до 40% житлового фонду зруйновано. Люди своїми силами відремонтували якісь будівлі і намагаються в них жити. Там залишилося 2 400 людей. З них 1 695 – це пенсіонери. 800 з них – старші за 65 років. В цих людей немає жодних коштів для існування. В селищі лише 400 людей, які працюють і 300 – це діти. Працює школа, до неї ходять 120 дітей, і дитсадок.

«Годує людей місецва церква два рази на тиждень. Я думаю, це приватні пожертви – люди приносять. Я думаю, церква бере не гроші, а продукти в місті. І вони з цих продуктів намагаються готувати людей. Ви розумієте, що для людини їсти два рази на тиждень – це дуже мало», - зазначив Менендес.

Він підкреслив, що слід визначити дефініції, що таке «голодна смерть». Бо встановити, що ця смерть саме голодна, не може навіть лікар. Це комплекс факторів.

«Це, звичайно, виснаження, тому що людина не отримує потрібних для життя продуктів. Люди літнього віку мають якісь хронічні захворювання, які можуть загострюватися на фоні відсутності ліків і відсутності нормальної їжі. Тоді людина помирає. Від чого вона тоді померла – від голоду, чи від якихось супутніх факторів? Це важко зрозуміти. Але, наводячи приклад Комунара, комендант сказав, що в його селищі вже п’ять випадків, коли люди померли від виснаження. Але лікарі в офіційних документах пишуть, що це був серцевий напад», - пояснив волонтер.

В Донецьку фонд Ахметова роздає їжу, в сусідню Макіївку його не пускають, бо представники так званої місцевої влади поставили вимогу: якщо фонд хоче роздавати допомогу в Макіївці, він має перекласти її з своїх пакетів у пакети «ДНР», щоб та сказала, що це її допомога.

«Але це суперечить міжнародній практиці, так не робиться. Тому жителі Макіївки можуть отримувати допомогу, лише приїхавши до Донецька. І не всі люди можуть туди доїхати», - сказав Менендес.

Пов`язані новини