В Луганській облдержадміністрації вважають, що підприємці мають звертатися до них, щоб отримати дозвіл на перетин меж області.

Про це на брифінгу у Сєвєродонецьку заявила заступник директора Департаменту економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму Луганської ОДА Людмила Ахтирська.

«Субʼєктам господарювання потрібно мати дозвіл — дозвіл видається на підприємство. Субʼєкт звертається на інтернет-приймальню — не треба приходити в облдержадміністрацію фізично — подає заявку. Заявки розподіляються через профільні департаменти. Якщо це торгівля, то департамент економіки опрацьовує ці заявки, якщо це стосується вивозу або ввозу продукції для наших промислових підприємств (або сировини, або готової продукції), то заявки приймає управління промисловості тощо», — сказала Людмила Ахтирська у відповідь на запитання hromadske.

Вона також додала, що за 30 березня ОДА отримала 64 заявки від субʼєктів господарювання. Їм всім вже видали дозволи.

Така ж інформація міститься на сайті Луганської облдержадміністрації: «щоб отримати дозвіл для перетину лінії проведення ООС, де діють обмеження щодо виїзду/виїзду зі сторони Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей, необхідно звернутися до Інтернет приймальні Луганської обласної державної адміністрації за посиланням та заповнити запропоновану форму із зазначенням відповідних причин».

Втім, у кол-центрі ООС журналісту hromadske повідомили, що ніяких додаткових дозволів, зокрема від органів місцевої влади, отримувати не потрібно.

«Потрібно предʼявити документи, що підтверджують вашу трудову діяльність (наприклад, що ви є приватним підприємцем), а також документи, що обґрунтовують доцільність вашого слідування в Донецьку чи Луганську область. Наприклад, договори з певними організаціями, листи про відрядження чи транспортні накладні, якщо ви забезпечуєте доставку продуктів харчування... Ви обґрунтовуєте маршрут вашого слідування безпосередньо працівникам Національної поліції на блокпостах. Якщо документи дійсно підтверджують, то вас безперешкодно пропустять», — повідомили у кол-центрі.

Крім того, Людмила Ахтирська уточнила, що пересуватись між підконтрольними частинами Луганської та Донецької областей можна без обмежень, не надаючи жодних документів, що підтверджують мету поїздки. Послалась вона при цьому на «коментарі командування ООС».

У кол-центрі ООС заперечили цю інформацію, зазначивши, що перетин адмінкордонів Донецької та Луганської областей здійснюється за тими ж правилами, що і перетин меж цих регіонів з іншими областями України.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

З 28 березня діє обмеження щодо перетину лінії проведення операції Об’єднаних сил (тобто Луганської та Донецької областей) зі сторони Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Штаб ООС пояснив це протидією поширенню коронавірусної інфекції. При цьому перетин меж областей дозволений у тих випадках, коли люди мають вагомі підстави вʼїжджати або виїжджати з цих регіонів. Зокрема виняток зроблено для тих, хто «забезпечує життєдіяльність регіону».

Нагадаємо, 15 березня штаб операції Об’єднаних сил оголосив, що на два тижні закриває пункти пропуску на Донбасі.

Бойовики також заборонили в'їзд до підконтрольної їм території Донеччини та Луганщини.

Станом на ранок 31 березня в Україні зафіксували 549 випадків зараження коронавірусом. Відомо про 13 смертей, пов'язаних з коронавірусом, та 8 пацієнтів, які успішно одужали.

Поділитись: