У межах нової програми співпраці з МВФ Україні буде легше отримувати фінансування — представник фонду

Укладання програми співпраці stand—by між Україною та Міжнародним валютним фондом спростить процес отримання траншів кредиту МВФ, адже від українського уряду не вимагатимуть проведення структурних реформ.

Про це повідомив представник України в МВФ Владислав Рашкован.

«З точки зору програм — у МВФ є різні інструменти підтримки країн. В умовах пріоритету структурних реформ фонд пропонує країнам програми розширеного кредитування — EFF. Саме таку програму фонд запропонував Україні обговорювати в середині 2019 року, після формування нового уряду Олексія Гончарука та парламенту», — зазначив Рашкован.

За його словами, наразі МВФ вже 2 місяці не укладав з жодною країною світу програми EFF, адже у взаєминах з країнами старається підтримати їх в умовах економічної кризи. Для цього більше підходить програма stand-by.

«Ця програма не спрямована на структурні реформи. Вона спрямована, на початковому етапі, на допомогу країнам у фінансуванні видатків на медицину, на формування адекватної кризі монетарної та фіскальної політики, на збереження фінансової стабільності, а згодом — на допомогу у зниженні бюджетного дефіциту та сформована для виходу економіки з кризи», — додав Рашкован.

Він зазначив, що отримувати фінансування в межах такої програми буде простіше, оскільки від України не вимагатиметься проводити структурні реформи.

7 травня у Міжнародному валютному фонді повідомили, що обговорюють укладання короткострокової програми stand-by з Україною. Раніше Україна домовлялася з МВФ про довгострокову програму EFF.

Раніше Україна та МВФ домовлялися про укладання 3-річної програми на 5,5-8 мільярда доларів у форматі EFF. Протягом 2020 року очікувалося, що Україна отримає 2 транші по 1,75 мільярда доларів.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.