Укладання програми співпраці stand-by між Україною та Міжнародним валютним фондом спростить процес отримання траншів кредиту МВФ, адже від українського уряду не вимагатимуть проведення структурних реформ.

Про це повідомив представник України в МВФ Владислав Рашкован.

«З точки зору програм — у МВФ є різні інструменти підтримки країн. В умовах пріоритету структурних реформ фонд пропонує країнам програми розширеного кредитування — EFF. Саме таку програму фонд запропонував Україні обговорювати в середині 2019 року, після формування нового уряду Олексія Гончарука та парламенту», — зазначив Рашкован.

За його словами, наразі МВФ вже 2 місяці не укладав з жодною країною світу програми EFF, адже у взаєминах з країнами старається підтримати їх в умовах економічної кризи. Для цього більше підходить програма stand-by.

«Ця програма не спрямована на структурні реформи. Вона спрямована, на початковому етапі, на допомогу країнам у фінансуванні видатків на медицину, на формування адекватної кризі монетарної та фіскальної політики, на збереження фінансової стабільності, а згодом — на допомогу у зниженні бюджетного дефіциту та сформована для виходу економіки з кризи», — додав Рашкован.

Він зазначив, що отримувати фінансування в межах такої програми буде простіше, оскільки від України не вимагатиметься проводити структурні реформи.

7 травня у Міжнародному валютному фонді повідомили, що обговорюють укладання короткострокової програми stand-by з Україною. Раніше Україна домовлялася з МВФ про довгострокову програму EFF.

Раніше Україна та МВФ домовлялися про укладання 3-річної програми на 5,5-8 мільярда доларів у форматі EFF. Протягом 2020 року очікувалося, що Україна отримає 2 транші по 1,75 мільярда доларів.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: