Поліція прийшла з обшуками до Миколаївського обласного центру лікування інфекційних захворювань — все через депутата від «Нашого краю» Юрія Кормишкіна, який написав передвиборчий пост у Facebook про ремонт лікарні.

Про це повідомляє пресслужба поліції та видання «Мой город».

Наприкінці вересня Кормишкін написав пост-звернення до власника компанії «Нібулон» Олексія Вадатурського, батька депутата Верховної ради 8-го скликання Андрія Вадатурського, про те, щоби «прийняти естафету» у ремонті відділень інфекційної лікарні після минулої влади.

Допис зацікавив правоохоронців, які побачили у цьому порушення передвиборчого процесу. Виявилось, що депутат також передавав інфекційній лікарні медичні препарати, а виконувачка обов'язків директора лікарні Світлана Федорова також балотується на місцевих виборах від партії «Наш край». 15 жовтня правоохоронці провели обшук з метою вилучити документацію, яка може підтвердити недобросовісну агітацію.

Одразу після повідомлення про обшуки Кормишкін видалив деякі зі своїх попередніх дописів, включно з тим, де згадує про ремонт у лікарні. Сама Світлана Федорова підтвердила, що політики та бізнесмени жертвували лікарні препарати, обладнання, продукти та навіть проводили ремонт. Та, за її словами, все це було добровільно та законно. 

«Поліціянти так і не змогли пояснити, з чим пов'язані обшуки. Мені надали ухвалу суду, де вказано, що обшуки пов'язані з тим, що партія «Наш край» нам щось передавала. Вони в дуже грубій формі висловлювались, що я йду кандидатом від цієї партії, тому в мене проблеми. Але я не проводжу у себе на роботі агітацію», ㅡ сказала Світлана Федорова.

Окрім пожертвувань «Нашого краю», у лікарні знайшли документи про допомогу від партії «Слуга Народу». Але, за словами Федорової, їх правоохоронці не хотіли фотографувати як знайдені докази: «”Ні-ні, це не знімайте”, ㅡ поліція каже, і тут же від цих коробок відійшли. Тобто комусь можна, а комусь ні?».

За словами очільниці лікарні, правоохоронці також без пояснень вилучили особові справи лікарів, медсестер, санітарок. Для обшуків залучили п'ятьох слідчих та оперуповноважених, які оточили лікарню. Усього, зазначає Федорова, правоохоронці перебували в лікарні з 8 до 15 години. 

Через публікацію поліція порушила справу за ст. 160 ККУ (Підкуп виборця, учасника референдуму). Ця стаття передбачає до 6 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 5 років. 

Поділитись: