Влада Молдови видала перше громадянство цієї країни інвестору, який вклав кошти в одну з пріоритетних галузей економіки країни.

Про це повідомляє видання The Bell з посиланням на консалтингове агентство.

Програма видачі громадянства в обмін на інвестиції в Молдові стартувала у 2017 році, проте лише зараз громадянство видали першому охочому. На черзі перебуває ще 30 заявок про громадянство.

Для того, щоб отримати громадянство Молдови необхідно інвестувати від 135 тисяч євро. Для родини з 5 та більше людей сума інвестиції складе 190 тисяч євро. Це «найдешевше» громадянство у Європі. Так, наприклад, на Кіпрі за громадянство доведеться заплатити 2 мільйони євро інвестицій, а у Британії — 2 мільйони фунтів стерлінгів.

Перевагами молдовського громадянства є безвізовий режим з ЄС та можливість подавати заявку на візу для інвестора у США. Водночас у ЄС ідею видавати громадянство взамін на інвестиції критикують та планують запровадити більш жорсткі вимоги до перетину громадянами Молдови кордону.

Нагадаємо, що на початку 2019 року програму отримання громадянства взамін на інвестиції запустила Чорногорія. Там інверторам необхідно заплатити до 250 тисяч євро.

Раніше Британія призупинила видачу інвестиційних віз через боротьбу з відмиванням грошей. Таку візу інвестора видавали тим, хто міг інвестувати у Велику Британію щонайменше 2,5 мільйона доларів. Віза доступна для людей, які не є громадянами країн з Європейського економічного простору та Швейцарії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile