Глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав неприйнятним ухвалений Верховною Радою закон про мову.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на видання Hirado.

Сійярто наголосив, що український закон про мову порушує права угорської меншини і відображає бачення президента Петра Порошенка, який, за словами угорського міністра, просував анти угорську політику.

«Однак українські виборці переважною більшістю вибрали іншого президента, Володимира Зеленського, і покінчили з ерою Порошенка», — сказав Сійярто.

«Ми сподіваємося, що на основі взаємної поваги і бажання знайти рішення ми зможемо прояснити ситуацію з законами, що зачіпають права угорської громади, з новим, обраним переважною більшістю президентом», — додав міністр.

Крім того, він зазначив, що перші заяви новобраного українського президента Володимира Зеленського «дають привід для надії».

«Наша мета повернути дружбу між Угорщиною і Україною, і результати останніх президентських виборів в Україні дають нам деяку надію», — заявив Петер Сійярто.

Новообраний президент Зеленський пообіцяв, що проведе «ретельний аналіз закону про мову» після вступу на пост президента.

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Перед голосуванням біля Ради люди влаштували акцію й вимагали ухвалення закону.

У першому читанні парламент ухвалив цей законопроект ще 4 жовтня 2018 року. Відтоді його доопрацював комітет з питань культури й духовності.  

Законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної» покликаний унормувати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон «Колесніченка-Ківалова». Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.

Поділитись: