УКРАЇНА

В МЗС України сподіваються, що «кремлівська доповідь» змусить РФ погодитися на миротворчу місію на Донбасі

30 січня, 2018 20:11
УКРАЇНА/В МЗС України сподіваються, що «кремлівська доповідь» змусить РФ погодитися на миротворчу місію на Донбасі
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що американський «кремлівський список» має змусити Росію розмістити реальну миротворчу місію на Донбасі.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що американський «кремлівський список» має змусити Росію розмістити реальну миротворчу місію на Донбасі.

Про це він заявив на спільній прес-конференції з головою ОБСЄ, міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Анджеліно Альфано, передає УНІАН.

«Кремлівська доповідь» — список наближених до президента Росії Володимира Путіна осіб, стосовно яких можуть бути введені санкції, має змусити Російську Федерацію погодитися на розміщення реальної миротворчої місії на Донбасі.

За його словами, він підтримує постійний контакт зі спеціальним представником Держдепартаменту США у справах України Куртом Волкером, розмовляв з ним і до останньої його зустрічі з помічником президента РФ Владиславом Сурковим, і після неї.

«На жаль, під час зустрічі (Волкера з Сурковим), не було досягнуто жодного результату, але ми будемо послідовно тиснути з метою імплементації логіки дорожньої карти (виконання Мінських угод), і сподіваюся, що останні події, і в тому числі з американського боку, теж, скажімо так в лапках «допоможуть» зрозуміти, що її (Росії) пропозиції стосовно body guards (охоронців) для СММ не мають жодного сенсу, а потрібна реальна миротворча місія», — наголосив Клімкін.

«Потрібно дати СММ спокійно працювати і не заважати, і потрібно дати миротворцям, але саме реальним миротворцям, перебрати контроль за ситуацією на окупованих територіях», — додав міністр.

Увечері 29 січня Адміністрація президента США Дональда Трампа  оприлюднила перелік 114  російських політиків та 96 олігархів, наближених до російського президента Володимира Путіна. До списку потрапили представники Адміністрації президента Путіна та Кабінету міністрів Росії. 

Потрапляння до цього списку не означає, що Сполучені Штати автоматично запровадять санкції проти особи. Проте ризик потрапити під санкції для фігурантів вищий.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав безпрецедентною публікацію Мінфіном США списку наближених до президента Володимира Путіна.

26 січня США розширили санкції проти Росії через агресію в Україні. У списку — 21 приватна особа. До переліку віднесли як громадян РФ, так і тих, хто причетний до діяльності «ДНР» та «ЛНР».

Раніше, 2 серпня 2017-го Трамп затвердив документ, що передбачає нові санкції проти Росії. Повідомлялося, що  американські санкції стосуватимуться усіх, хто співпрацює з Росією. Тоді низка країн розкритикували цей документ. 

Пов`язані новини