УКРАЇНА

В НБУ вважають, що ВВП України у 2018 році зросте на 3,4%

12 квітня, 2018 15:27
УКРАЇНА/В НБУ вважають, що ВВП України у 2018 році зросте на 3,4%
Зберегти
Вигляд
В Національному банку України залишили незмінним прогноз росту валового внутрішнього продукту у 2018 році на рівні 3,4%.

В Національному банку України залишили незмінним прогноз росту валового внутрішнього продукту у 2018 році на рівні 3,4%.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

«Як і раніше, Національний банк прогнозує подальше прискорення зростання реального ВВП у 2018 році до 3,4%», — йдеться в повідомленні.

За розрахунками регулятора, основним двигуном економіки України має стати зростання заробітних плат та споживання населення.

Крім цього, Нацбанк розраховує, що у наступні 2 роки темп економічного зростання уповільниться через зниження ефектів фіскального пом’якшення та достатньо жорстку монетарну політику.

Напередодні свій прогноз щодо економічного зростання в Україні висловили і в Світовому банку. Там повідомили, що у разі проведення ключових реформ, зокрема створення антикорупційного суду та ринку землі, ВВП України у 2018 році може зрости на 3,5%.

В той же час, там зазначили, що якщо уряд та парламент провалять прийняття необхідних Україні реформ у найближчі декілька місяців, то економіка зросте на менш ніж 3%.

В Нацбанку також уточнили, що очікують на зарахування чергового траншу МВФ на початку третього кварталу 2018 року.

На думку керівника програми Світового банку в Україні, запровадження податку на виведений капітал наразі є фіскально неприйнятним.

Як повідомлялося, спеціаліст також заявляв, що якщо уряд надалі продовжуватиме збільшувати рівень мінімальної зарплатні, інфляція в Україні може сягнути 10%.

Пов`язані новини